22 بهمن روز تحقق حماسه تاریخی هست/ انقلاب اسلامی، انقلاب حضور مردم بود
۲۴ام بهمن ۱۳۹۶ فیلم


تابش اعلام کرد: برای مردم ما روز بیست و دوم بهمن روزی سرنوشت ساز و سرآغازی برای حرکت به سوی تحقق يك حماسه تاریخی هست.

به گفته سینماخبرعلیرضا تابش مدیر عامل بنیاد سینمایی فارابی، درباره اهمیت روز ۲۲ بهمن، به خبرنگار حوزه سینما گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛اعلام کرد: برای مردم ما روز بیست و دوم بهمن روزی سرنوشت ساز و سرآغازی برای حرکت به سوی تحقق يك حماسه تاریخی هست. هرچند درون این راه با کارشکنی های فراوانی درون داخل و خارج از کشور روبرو بوده‌ایم.

وی افزود: انقلاب اسلامی نقطه عطفی درون تاریخ ما بود که بعد از قرن‌ها حاکمیت استبداد زمینه حاکمیت مردم بر سرنوشت خویش را فراهم آورد. هر کس که ایران و ایرانی را دوست دارد، باید به منشأ انقلاب و نظام احترام بگذارد. انقلاب اسلامى را حتما درون ظرف زمانى خودش تحليل كرد. اقتضای زمانه و وجدان جامعه درون سال هاى پايانى دهه ٥٠ گذر از استبداد بود و جامعه درون نفى عقب افتادگى، به دنبال استقلال و پيشرفت بود.

این مدیر سینمایی تاکید کرد: بعد از مشروطيت سه ضلع «سنت پرستان»، «به اصطلاح روشنفكران» و «استبداد» مقابل حركت اصلاحى جامعه را سد كردند. جامعه ما جامعه دينى هست و دين مايه و ملات فرهنگىِ هويت ماست، مردم خواستار تحولات همسو با دين بودند و آزادى، مردم سالارى و توسعه با دين نسبت داشت. درون تحقق انقلاب، تمامي مردم نقش داشتند و باید قدردان آنها بود، ولي نباید از یاد برد که نقش اساسی درون پیشبرد انقلاب، با جوانان شاداب کشور بود.

وی با اشاره به نقش جوانان درون انقلاب اسلامی اعلام کرد: انقلاب اسلامی ایران، انقلاب جوانان بود. امام خمينى (ره) این نیروی عظیم را شناخت، باور کرد و اين را به عرصه کشاند. جوانان درون به ثمر رسیدن این انقلاب نقش مؤثری داشتند. دفاع از آرمان های انقلاب، مبانی دینی و جوهر رهبری امام خمینی (ره) وظیفه مهم حکومت، دولت، وب سايت ها، دانشگاه ها و حوزه هست. انقلاب اسلامی ایران، مهم ترین فرازی هست که درخور تجلیل و بزرگداشت هست و متعلق به مردم هست و هیچ کس حق ندارد که این انقلاب را به نام خود و سلایقش مصادره کند.

تابش تصریح کرد: درون جامعه ما گرایش ها و سلیقه های گوناگونی وجود دارد که حاکی از پیشرفته بودن جامعه اسلامی ایران هست. کسانی که انقلاب علیه آنان سامان گرفته هست با چراغ سبز بیگانگان و با این خیال باطل که حافظه ملت ایران پاک شده هست، می‌کوشند با شعار، راه و نفوذی درون افکار عمومی پیدا کنند؛ ولي آنان بدانند که حافظه تاریخی ملت ایران هرگر پاک نمی شود و ملت ایران می داند که چه کسانی عامل وابستگی و تحقیر ایران بوده اند.

او با تاکید بر نقش مردم درون تحقق انقلاب اسلامی اظهار کرد: انقلاب اسلامى همواره بر دو محور خدا و مردم حرکت کرده هست و حاصل اين جمهوری اسلامی ایران هست. عظمت امام (ره) علاوه بر عرفان، فقه، فلسفه، توان علمی فراوان و دید روشن سیاسی این بود که مردم را دوست می داشت و به این مردم اعتماد می کرد. امام مردم را با تمامي تنوع و اختلاف های خود گرامی می داشت.

تابش خاطرنشان کرد: مسئولان بدانند که اگر بخواهند مردم را اين چنان که هستند، دوست نداشته باشند و اگر مردم را مطابق کلیشه های ذهنی خود ببینند و طلب کنند و به حسب موقعیت و منافع خود درون میان آنان مرزبندی کنند، از راه امام جدا شده اند. ابزار انقلاب ما پیام و کلام بود، نه سلاح و زور. انقلاب اسلامی، انقلاب حضور مردم و انقلاب منطق بود. نباید برداشت های خود را از تفکر امام مطلق کرده و اندیشه هایمان را به نام امام بر جامعه تحمیل کنیم. امام خمینی دید نوینی به زندگی داشت و ایرانی آباد و مستقل برای ایرانیان می خواست. ایران توسط حضرت امام استوار شد و اين چه ایران ما را سرپا نگه داشت و تمامی توطئه ها را خنثی کرد، همین قدرت ایمان و درایت امام راحل بود.

 

انتهای پیام/


مطالب پیشنهادی