«۳۶۰ درجه»؛ درون جستجوی عامل قربانی شدن ۲۰۰ هزار ایرانی
۲۲ام اسفند ۱۳۹۶ فیلم


جدیدترین قسمت از نرم افزار تلویزیونی «۳۶۰ درجه» با موضوع تلفات جاده‌ای، به دنبال راهکاری هست تا آمار کشته‌شدگان حوادث جاده‌ای کمتر شود.

به گفته سینماخبردهمین قسمت از نرم افزار تلویزیونی «۳۶۰ درجه» به مناسبت آغاز سفرهای نوروزی مردم سراغ آمار تلفات جاده‌‌ای درون کشور رفته هست تا راهکارهای کاهش این اعداد و ارقام را از زبان مسئولان پیدا کند. درون ۱۰ سال گذشته بیشتر از ۲۰۰ هزار نفر از هموطنانمان جانشان را درون جاده‌های کشور از دست داده‌اند. آمار کشته‌شدگان جاده‌ای درون سال ۸۳ حدود ۲۷ هزار نفر بود ولي حالا به حدود سالانه  ۱۶ هزار نفر رسیده هست.

چند ماه قبل با دستور دادستان قزوین اخذ عوارض از آزادراه قزوین-زنجان تا رفع عیوب این جاده متوقف شد. این ماجرا به شهرهای دیگر هم سرایت کرد و دادستان‌‌ها مقابل سودجویی‌های غیر مسئولانه وزارت راه و پیمانکارانش ایستادند. روز گذشته رئیس قوه قضائیه درون جلسه مسئولان عالی قضایی به دادستان‌های کل کشور دستور داد تا مسئولان اجرایی کشور را ملزم به شناسایی نقاط حادثه خیز و رفع مشکلات جاده‌ای کنند.

نرم افزار «۳۶۰ درجه» مجموعه مستندهای اجتماعی، فرهنگی و سیاسی هست که با دقت به اتفاقات و سوژه‌های مهم جامعه درون طول یک هفته تهیه و تولید می‌شود. به روز و به لحظه بودن موضوعات از ویژگی‌های اصلی این نرم افزار تلویزیونی هست.

گفتنی هست؛ «۳۶۰ درجه» با تهیه‌کنندگی و کارگردانی محمدهادی نعمت‌اللهی، جمعه هر هفته ساعت ۲۱:۳۰ از شبکه مستند پخش می‌شود.  شنبه‌ها ساعت ۱۴:۳۰ نیز بازپخش این نرم افزار تلویزیونی روی آنتن می‌رود.

 

انتهای پیام/

 

تلویزیون عامل کشته‌شدن ۲۰۰ هزار ایرانی درون جاده‌ها را معرفی می‌کند


مطالب پیشنهادی