کارگردان‌ها نامه نوشتند/ از کن لوچ تا کلود للوش
۲ام اسفند ۱۳۹۶ فیلم

کن لوچ، ایزابل کوشت و کلود للوش از جمله کارگردان‌هایی هستند که با امضای نامه‌ای خواستار حمایت از سینمای اروپا شدند.

به گفته سینماخبربه نقل از اسکرین دیلی، کن لوچ، ایزابل کوشت، لوک و ژان پی‌یر داردن، کریستین مونجیو و کلود للوش از جمله فیلمسازانی هستند که درون نامه‌ای سرگشاده خواستار حمایت از سینمای اروپا به عنوان یک نیروی متحد درون عصر دیجیتال شدند.

این نامه که به امضای ۱۶۰ فیلمساز اروپایی رسیده، زمانی شکل می‌گیرد که اتحادیه اروپا باید برای آخرین بار درون دور جدید ارزیابی‌هایش به بررسی نرم افزار‌های وب سايت‌ای خود تا سال ۲۰۲۰ بپردازد. ارزش این نرم افزار به میزان ۱.۸ میلیارد یورو شامل موارد حساسی چون حوزه‌های مستقل منطقه‌ای، کپی رایت و مالیات بندی درون تولید مطالب دیداری و شنیداری بی‌مرز درون این بحث‌های قانونی هست.

درون این نامه آمده هست: فرهنگ اروپایی به معنی کنار هم گذاشتن تمامي تکلیف‌ها و تمامي راه‌های زندگی و دیدگاه‌ها، تمامي سنت‌ها، زبان‌ها و تاریخ‌هایی هست که تعریف کننده هر کشور مجزاست.

همچنین بر این امر تاکید شده که درون زمانه برگزیت و خیزش دیدگاه‌های ناسیونالیستی، اروپا باید این درک را داشته باشد که قدرت اين درون توانایی‌اش برای ایجاد گفتمان بین اتحادیه و ملت‌ها و هویت‌های خاص، بیش از هر زمان دیگری ضروری هست.

این کارگردان‌ها بر نقش سینمای اروپا و نقش کلیدی اين درون ایجاد این دیالوگ تاکید و اشاره کرده‌اند که این سینما بیش از هر زمان دیگری نیاز به حمایت دارد. 


مطالب پیشنهادی