چهل دقیقه از این فیلم حذف شده هست! - سینمای ایران - نيوز و گفته - iCinema
۱۸ام بهمن ۱۳۹۶ فیلم

آی سینما: نشست خبری فیلم «امپراتور جهنم» ساخته پرویز شیخ طادی امروز درون پردیس ملت برگزار شد. درون این نشست عوامل «امپراتور جهنم» به تندی از مدیران جشنواره فجر و سازمان سینمایی به دلیل اصلاحیه‌های فراوان تحمیل شده به این فیلم اعتراض کردند و محمد خزاعی هم به تندی از عماد افروغ به دلیل اظهارنظر درون مورد «امپراتور جهنم» انتقاد کرد. علی نصیریان همچنین شایعه تهدید به مرگ شدن بنابراين از بازی درون «شکارچی شنبه» را تکذیب کرد.

درون این نشست علی نصیریان بازیگر فیلم درباره حضورش درون «امپراتور جهنم» اعلام کرد: «گزينش من برای بازی درون این فیلم بر پايه شخصیت و قصه بود. برای من اهمیت ندارد که یک فیلم سیاسی باشد یا نه، بلکه کلیت اصل و کاراکتر هست که برایم اهمیت دارد.»

پرویز شیخ طادی درون ادامه این نشست اعلام کرد: «بعد از این فیلم ما یک کار دیگر هم خواهیم داشت. درواقع درون ادامه «شکارچی شنبه» درمورد انحراف درون جهان اسلام کار کردیم که محصولش این فیلم شد و قرار هست یک سه گانه داشته باشیم.»

صبا کمالی بازیگر فیلم نیز درون بخشی از سخنان خود اعلام کرد: «من امروز موفق نشدم فیلم را ببینم و اطلاعات‌ام درون حد فیلمنامه هست. تنها خط مشترک این فیلم و «شکارچی شنبه» مسئله دین هست. من دیدم که سه سال این فیلمنامه توسط آقای شیخ طادی نوشته می‌شد و درون بهترین زمان شکل گرفت. از سویی زمانی که سریال «میوه ممنوعه» را دیدم آرزو کردم که درون مقابل آقای نصیریان بازی کنم و خوشحالم که درون این کار به آرزویم رسیدم.»

کوروش زارعی دیگر بازیگر این فیلم اعلام کرد: «حدود چهل دقیقه از کار حذف شده هست و چندین سکانس درخشان من هم حذف شده هست. من برای نقشم خیلی زحمت کشیده بودم ولي متاسفانه بخش‌های مختلفی از فیلم حذف شده که به کار ما صدمه زده هست. کارگردان و تهیه کننده مجبور به حذف تکه‌هایی از فیلم شدند که بیشتر به نظر می‌رسد مسائل دیپلماتیک سبب اين شده هست. ما نباید هنرمند را خنثی کنیم و من امیدوارم مسائل سیاسی از سینما فاصله بگیرد. خیلی از اتفاقاتی که درون منطقه می‌افتد، به کشور ما هم ارتباط دارد. ما چهل سال آزادی‌خواهانه درون این منطقه زندگی کردیم و امیدوارم که حداقل اجازه دهند تا درون مملکت خودمان کارمان را انجام دهیم.»

خزاعی تهیه کننده فیلم درون ادامه اعلام کرد: «شش سال قبل فیلمنامه‌ای را آقای شیخ طادی به من ارائه کردند که قرار بود به عنوان سریال با تلویزیون کار کنیم. بعد از چهار سال هیچ نهاد و سازمانی پاسخگوی ما نبود. به ما می‌گفتند مسائلی که شما مطرح می‌کنید خیلی حساس هست و به صلاح نیست با دقت به مسائل دیپلماتیک مطرح شود. من می گفتم گاهی یک هنرمند چیزی را می‌بیند که سیاستمداران نمی‌بینند. آقای شیخ‌طادی به من می‌گفتند چرا باید آنقدر جان بکنیم تا یک کار استراتژیک بسازیم. ولي درون نهایت چند نفر شخصا از ما حمایت کردند. فیلمی که امروز درون سالن سینما می‌بینید، فیلم واقعی «امپراتور جهنم» نیست. این فیلمی‌ست که ما می‌توانستیم نمایش‌اش دهیم و به نظرم کسانی که سال گذشته این فیلم را قربانی کردند، باید پاسخگو باشند. دوستان آسوده باشید که این فیلم به هیچکس بر نمی‌خورد. مسائلی درون مورد اتحادیه اروپا، آینده عربستان، نسل کشی و … حذف شده هست. آقای افروغ راحت باشید که این فیلم بارها سانسور شد و الان خنثی هست. حالا هر روز مصاحبه کنید که چرا فیلم را به جشنواره راه دادند!»

شیخ‌طادی درون ادامه و درباره قبول ساخت فیلم‌های سفارشی اعلام کرد: «به من می‌گویند چرا فیلم سفارشی می‌سازید درحالی که هیچ جایی وجود ندارد که سینمای استراتژیک را مهندسی کند و سفارش دهد. درون واقع من هستم که سفارش می‌دهم و شش سال دنبال اين می‌دوم. من راجع به هر کلاه و عمامه‌ای فیلم می‌سازم. به هزاران مدیر باید توضیح دهم درباره کارم و درنهایت سعی می‌کنم هر طور که شده هست کارم را ارائه دهم. از میان این صدها کارگردان حداقل اجازه دهید دو کارگردان از کشوررشان دفاع کنند. این فیلم و قسمت بعدی اين به شکل یک پیش‌بینی بود. کار فیلمساز نشان دادن اتفاقات روز نیست بلکه کارش این هست که از آینده بگوید. متأسفانه تاخیری که درون نمایش این فیلم اتفاق افتاد سبب شد تا اين پیش‌بینی‌ها نشان داده نشد و درون نهایت هم حذفش کردند.»

علی نصیریان درباره شیوه کارگردانی پرویز شیخ طادی اعلام کرد: «من از کار پژوهشی آقای شیخ‌طادی لذت می‌برم. او درمورد مسائل روز کار نمی‌کند بلکه کارش نیاز به پژوهش دارد.» او درون پایان هم تهدید شدنش به مرگ به خاطر بازی درون فیلم «شکارچی شنبه» را تکذیب کرد.


مطالب پیشنهادی