چهارشنبه سوری را با یک مراسم نمادین برگزار کنیم/ مردم آگاهانه تر عمل کنند
۲۲ام اسفند ۱۳۹۶ فیلم


امیر غفارمنش اعلام کرد: مردم باید جان بچه های خود را درون نظر بگیرند و درون چهارشنبه سوری مراسمی نمادین با کمترین اشتباه را برگزار کنند.

به گفته سینماخبرامیر غفارمنش بازیگر سینما و تلویزیون درون گفتگو با خبرنگار حوزه سینما گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ درباره مراسم چهارشنبه سوری اعلام کرد: مقوله ای که درون ابتدای این مصاحبه اشاره می کنم تحلیل هست و روی سخنم با شخص خاص و یا کلیت مردم نیست. وقتی ما تاریخ کشورمان را مطالعه می کنیم می بینیم که مردم ما افرادی به شدت مُصِر هستند و وقتی اين ها را از انجام کاری منع می کنید، اصرار بیشتری بر انجام اين دارند.

وی افزود: درون زمان کودکی ما بته فروشی رواج داشت؛ درون روز چهارشنبه سوری بته خریداری می کردیم و آتش می زدیم و از روی اين می پریدیم. دارت و چپغ هم بود که پرت می کردیم و صدا می داد. درون سال های دهه شصت ما را منع کردند و بنابراين از مدتی نیروی گشت ورود کرد و از آنجایی که جوان ها دارای شاخصه غرور و اصرار بودند، کار به جایی رسید که الان به درست کردن و پرتاب چیزی شبیه بمب رسیده هست و این نتیجه فشارهای اين دهه هست.

وی ادامه داد: حالا مردم باید این مُصِر بودن را کنار بگذارند و به نوعی شعور اجتماعی برسند که اگر درون یک برهه زمانی اشتباهی شده و عواقب بدی هم داشته، سعی کنند ادامه دار نباشد.

این بازیگر بیان کرد: همین امروز بازی استقلال و العین هست و می دانیم کشورهای خلیج فارس به طور طبیعی حاضرند برای ما حاشیه درست کنند و حتی پول خرج کنند تا مثلا درون بازی امروز یک نفر ترقه ای پرتاب کند تا ما درگیر عواقب منفی بیشماری از جمله حذف تمام میزبانی ها شویم؛ بنابراين باید مراقب باشیم.

این بازیگر اظهار داشت: از طرفی حتی اگر کشورهای حوزه خلیج فارس با ما بازی نداشته باشند، ولي مانند بازی سپاهان و پرسپولیس چشم یک سرباز بخاطر پرتاب ترقه تخلیه شود باز هم بازتاب های منفی جهانی خواهد داشت. این ها مثال های فوتبالی بود. بنابراين تاکید می کنم مردم آگاهانه تر عمل کنند و جان بچه های خود را درون نظر بگیرند و درون چهارشنبه سوری مراسمی نمادین با کمترین اشتباه را برگزار کنند.

غفارمنش تصریح کرد: امیدوارم ماموران محترم ناجا هم بگذارند مردم همین شادی نسبی را انجام دهند؛ اين هم درون شرایطی که جامعه کنونی نیاز به شادی و نشاط حتی درون کمترین زمان دارد. اگر جلوی این شادی نسبی هم گرفته شود به سمت همان مُصر بودن دهه شصت برمی گردیم و فجایع بیشتری بوجود می آید.

 

انتهای پیام/


مطالب پیشنهادی