وزیری: جشنواره فجر تنها برای بخشی محدود از اهالی سینما برگزار می شود/ کوچک سازی و بی اهمیت کردن جشنواره به نفع هیچ کس نیست! - خبري سینمای ایران و جهان
۲۳ام بهمن ۱۳۹۶ فیلم

سینماپرس: سیدمحسن وزیری تهیه کننده سینما درباره کمرنگ شدن اهمیت جشنواره فیلم فجر و سیاست های نادرست مسئولان جشنواره ۳۶ ام فجر اعلام کرد: متأسفانه جشنواره فجر تنها برای بخشی محدود از اهالی سینما برگزار می شود و ما چند سالی هست که شاهد حضور چهره های محدودی هستیم که یا به عنوان مدیر و مسئول یا به عنوان صاحب اثر و یا به عنوان مهمان و داور درون جشنواره حضور دارند و بخش عمده ای از سینماگران به طورکل درون جشنواره حضور ندارند.

تهیه کننده فیلم سینمایی «بادام های تلخ» درون گفتگو با خبرنگار سینماپرس افزود: بنده شخصاً بسیار متأسفم که چند سالی هست حتی برای تماشای فیلم های جشنواره هیچ کارتی برایم صادر نمی شود؛ به هیچ یک از جشن ها و مراسم های افتتاحیه و یا اختتامیه جشنواره دعوت نمی شوم؛ این اتفاقی هست که تنها برای من نیفتاده و متأسفانه مسئولان و مدیران سینمای کشور اغلب پیشکسوتان و فعالان سینمای کشور را از یاد برده اند و تنها به عده ای افراد خاص دقت می کنند.

وی ادامه داد: بنده و امثال بنده سال های سال برای سینمای این مملکت زحمت کشیده ایم و تمام تلاش و اهتمام مان برآن بوده تا این سینما روز به روز بیش از گذشته رونق بگیرد ولي متأسفانه شاهد اين هستیم که آقایانی که جدیداً به سر کار آمده اند ما قدیمی ها را نمی شناسند و همواره درون تمامي زمینه ها نادیده مان می گیرند.

وزیری خاطرنشان کرد: یکی از نکات خوب جشنواره فیلم فجر تا همین چند سال پیش این بود که تمامي سینماگران درون کنار یکدیگر جمع می شدند؛ ارتباط و دوستی ها درون جشنواره مستحکم تر می شد. اهالی وب سايت و منتقدان سینما مرتباً با سینماگران درون ارتباط و تعامل بودند و تمامي این اتفاقات دست به دست هم می داد تا جشنواره فیلم فجر روز به روز بهتر از گذشته جلو برود و موجبات ارتقا و رشد سینمای کشور را فراهم کند ولي اینک ما شاهد بی اهمیت شدن و کوچک سازی این رویداد سینمایی هستیم.

تهیه کننده فیلم سینمایی «حادثه درون کندوان» تأکید کرد: کوچک سازی و بی اهمیت کردن جشنواره به نفع هیچ کس نیست؛ من واقعاً متوجه نمی شوم که مسئولان با چه تدبیری درون جشنواره امسال با گزينش پردیس سینمایی ملت به عنوان کاخ جشنواره اهالی وب سايت و هنرمندان را از یکدیگر جدا کرده اند؟ من نمی دانم علت محدودکردن تعداد فیلم ها درون جشنواره چه بوده و چرا سیاست های آقایان به این سمت رفته تا این جشنواره سال به سال کوچک و کوچک تر شود؟

این سینماگر درون خاتمه این گفتگو تأکید کرد: امیدوارم مسئولان تدبیر جدی برای این وضعیت بغرنج سینما و جشنواره فیلم فجر بیندیشند و وب سايت ها همگی درون انعکاس واقعیات تلخ سینما و جشنواره کوشا باشند تا شاید از این رهگذر اتفاق مثبتی برای سینما بیفتد و ما شاهد اعتلای مجدد سینمای کشور بنابراين از چند سال فترت باشیم.


مطالب پیشنهادی