نشست خبری فیلم «هایلایت» برگزار شد - خبري سینمای ایران و جهان
۲۰ام بهمن ۱۳۹۶ فیلم

سینماپرس: اصغر نعیمی کارگردان اعلام کرد: این فیلم نوعی دعوت به گفتگو و درک کردن طرف مقابل هست. اینکه درون مواجهه با این چالش‌ها چه تصمیمی بگیریم.

به گفته سینماپرس، نشست پرسش و پاسخ فیلم «هایلایت» با حضور اصغر نعیمی؛ کارگردان، ساسان سالور؛ تهیه‌کننده، حمیدرضا علی‌نژاد؛ سرمایه‌گذار، حسن قورچیان؛ صداگذار، فرحناز نادری؛ طراح صحنه و لباس، مسعود عربی؛ چهره‌پرداز، پژمان بازغی، آزاده زارعی، الهه حصاری، مینا وحید؛ بازیگران با اجرای محمود گبرلو عصر امروز پنجشنبه نوزدهم بهمن‌ماه درون پردیس سینما گالری ملت برگزار شد.

پژمان بازغی درون ابتدای نشست درباره تولید این فیلم اظهار داشت: جشنواره بهار سینمای ایران هست و قرار هست روح جديد‌ای به سال آینده سینما بدهد. امیدوارم جلسه خوبی داشته باشیم و ما درون خدمت شما هستیم با لبخند.

الهه حصاری اعلام کرد: درون این فیلم برای من افتخاری بود که برای بار دوم با آقای هاشم‌پور همبازی بودم. ایشان درون این نشست حضور ندارند به افتخارشان دست بزنید.

اصغر نعیمی درون واکنش به این اظهارنظر که منتقدان نمی‌توانند فیلمسازان خوبی باشند، اعلام کرد: این موضوع یک جنبه نظری و یک جنبه عملی دارد. اینکه منتقدان نمی‌توانند فیلمسازان خوبی باشند، ثابت شده نیست. مرحوم ایرج کریمی، احمد امینی، کیومرث پوراحمد و فریدون جیرانی منتقدانی بودند که فیلمسازان خوبی هستند.

او ادامه داد: اگر درون جاهایی از فیلم لبخندی روی لب مخاطب می‌آید ناخواسته نبوده. جذابیت این موقعیت و کشمکش آنقدر غیرمعمول هست که درون جاهایی موجب خنده مخاطب می‌شود. درون سینماهایی که فیلم را با مردم دیدیم واکنش‌ها قابل انتظار بود.

«هایلایت» فیلم ساده و مخاطب پسند هست

ساسان سالور درباره برگشت سرمایه این فیلم و ارتباط با مخاطب عام توضیح داد: چند سالی هست که ما برای اکران خط مشی تعیین می‌کنیم که فیلمی برای مخاطب خاص هست یا عام. اگر عدالت درون بخش اکران باشد و فضا درون اختیار چنین فیلمی باشد که بعید می دانم چنین اتفاقی بیفتد؛ فیلم می‌تواند با مخاطب عام ارتباط برقرار کند. این فیلم به نظرم فیلم ساده‌ای هست و قطعا مخاطب خودش را پیدا می‌کند. عمده‌ترین عامل موفقیت درون اکران چنین فیلم‌هایی پخش کننده، سرگروه و شورای صنفی نمایش هست. درون واقع به شرطی که مسئولان وزارت ارشاد تصمیم جدی برای پخش بگیرند، چنین فیلم‌هایی می‌توانند اکران خوبی داشته باشند.

بازنگری درون تدوین فیلم 

نعیمی درون پاسخ به این سئوال که آیا تدوین مجددی برای اکران عمومی خواهید داشت، اعلام کرد: این اکران‌ها درون طول جشنواره به ما چشم‌اندازی برای تکمیل اثرمان می‌دهد تا یا اشکالات را درون این فیلم تصحیح کنیم و یا درون کارهای بعدی انجام ندهیم. درباره تدوین با سامان سالور تدوین‌گر فیلم صحبتی خواهیم داشت و بازنگری درون تدوین انجام می‌دهیم.

تخت بودن شخصیت‌های فیلم عامدانه هست

کارگردان فیلم  «هایلایت» درون توضیح شخصیت پردازی این فیلم بیان داشت: تخت بودن شخصیت‌های «هایلایت» عامدانه هست زیرا نمی‌خواستم شخصیت‌ها را واکاوی کنم. قصدم این بود که گزارشی سرد و بدون قضاوت را ارائه دهم. اینکه تا چه میزان موفق شده‌ام، نمی‌دانم.

او ادامه داد: اصلی‌ترین چالش من زمان نگارش و ساخت این فیلم این بود که چگونه درون مواجهه با یک اتفاق، می‌توان برخورد کرد و انتقام نگرفت. پايه این درام از مضمونش شروع شد که برای من ارزشمند بود. این فیلم نوعی دعوت به گفتگو و درک کردن طرف مقابل هست. اینکه درون مواجهه با این چالش‌ها چه تصمیمی بگیریم. ما درون جامعه واکنش‌گری زندگی می‌کنیم. پایان «هایلات» دعوتی هست برای اعلام کرد‌وگو.

*فارس


مطالب پیشنهادی