مهم‌ترین غافلگیری‌های جوایز انجمن بازیگران امریکا - سینمای جهان - نيوز و گفته - iCinema
۳ام بهمن ۱۳۹۶ فیلم

آی ‌سینما: کم‌تر از ۲۴ ساعت پیش، مراسم اهدای جوایز انجمن بازیگران امریکا برگزار شد و درون بخش سینمایی، «سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری» جدیدترین ساخته مارتین مک‌دونا جوایز اصلی را درو کرد. ولي بخش تلویزیون، با غافلگیری‌های بیش‌تری همراه بود؛ از نادیده گرفتن سریال محبوب «قصه ندیمه» گرفته تا برد جایزه بهترین بازیگر مرد توسط الکساندر اسکارسگارد که رقیب اصلی‌اش درون این رشته، رابرت دنیرو اسطوره بازیگری بود. فهرستی از غافلگیری‌های جوایز انجمن بازیگران امریکا درون سال ۲۰۱۸ را درون ادامه بخوانید.

غافلگیری مثبت: «این ما هستیم» (ان بی سی)

نمی‌توان کتمان کرد که رقابت درون این رشته یکی از دشوارترین‌ها بود. تمامي نامزدها به نحوی لایق دریافت جایزه بودند. درون حالی‌که سال گذشته، «چیزهای عجیب‌تر» شگفتی‌ساز شد، جوایز انجمن بازیگران امسال برای شبکه ان بی سی غافلگیری جديد‌ای به همراه داشت. آخرین‌باری که یکی از شبکه‌های غیر کابلی موفق به دریافت جایزه انجمن شد به سال ۲۰۰۶ بر می‌گردد؛ زمانی‌که «آناتومی گری» به نمایندگی از شبکه تلویزیونی ای بی سی تقدیر شد.

غافلگیری منفی: «چیزهای عجیب‌تر» (نتفلیکس)

حالا که صحبت از «چیزهای عجیب‌تر» شد نباید فراموش کرد محصول نتفلیکس به رغم کسب نامزدی درون چهار رشته، دست خالی مراسم دیشب را ترک کرد. نه دیوید هاربور و میلی بابی براون و نه تیم بدلکاری و گروه بازیگری این سریال نتوانستند حتی درون یک مورد، نظر مثبت رای‌دهندگان انجمن بازیگران را به خود جلب کنند.

غافلگیری مثبت: کلر فوی برای بازی درون «تاج و تخت»

درست هست که فوی با ایفای نقش ملکه الیزابت جوان، درون فصل جوایز پارسال پیشتاز بود ولي تا اين زمان، هنوز «قصه ندیمه» از شبکه هولو (آوریل گذشته) پخش نشده بود. الیزابت ماس تا اینجا پیشتاز فصل جوایز امسال بوده و بعد از کسب جایزه تلویزیونی امی، دو هفته پیش هم با دریافت جایزه گلدن گلوب بار دیگر مدعی بودنش را به اثبات رساند. از اين‌جایی که قرار هست فصل دوم «قصه ندیمه» از ۲۵ آوریل روی آنتن برود، این دو بازیگر سرشناس احتمالا درون دور بعدی جوایز امی با یکدیگر رقابت خواهند کرد.  

غافلگیری مثبت: «ویپ / معاون رییس جمهور» (اچ بی او)

واقعیت این هست که با رکوردشکنی درون جوایز امی، اهدای جایزه به «ویپ» غافلگیری محسوب نمی‌شود. ولي گروه بازیگری این کمدی سیاسی برای اولین بار بالاخره موفق به دریافت جایزه انجمن بازیگران امریکا شده و این درون حالی هست که درون دوره‌های قبلی، چندین مرتبه به عنوان نامزد درون این رشته حضور داشت. جولیا لویی دریفوس هم که برای سومین بار جایزه بهترین بازیگر را برد تا «ویپ» با دستیابی به دو جایزه مهم، مراسم دیشب را ترک کند.

غافلگیری منفی: «GLOW» (نتفلیکس)

این سریال کمدی که داستانش درون صحنه کشتی سال‌های دهه ۱۹۸۰ می‌گذرد با کسب چهار نامزدی برای گروه بازیگری، بدلکاران و دو ستاره‌اش الیسون بری و مارک مارون، یکی از مدعیان مطرح مراسم دیشب بود که به کل نادیده گرفته شد و دست خالی به خانه بازگشت. اگرچه، تاریخچه انجمن بازیگران امریکا نشان می‌دهد به طور معمول زمان می‌برد تا سریال‌های جدید با اقبال روبه‌رو شوند.

غافلگیری مثبت: الکساندر اسکارسگارد، «دروغ‌های کوچک بزرگ» (اچ بی او)

اصلا شوخی‌بردار نیست! اسکارسگارد درون رقابت با اسطوره‌ای مثل رابرت دنیرو («نابغه دروغ‌ها») و بازیگر مطرحی مانند بندیکت کامبربچ («شرلوک») موفق شد جایزه انجمن را از اين خود کند. از سوی دیگر، باز هم جایزه جدیدی به افتخارات خانواده اچ بی او و مینی سریال محبوب «دروغ‌های کوچک بزرگ» اضافه کرد.

غافلگیری منفی: «قصه ندیمه» (هولو)

عزیزدردانه منتقدان و سریال محبوب فصل جوایز درون کمال شگفتی از سوی انجمن بازیگران امریکا به کل نادیده گرفته شد تا یکی از غافلگیری‌عای غم‌انگیز جوایز امسال را رقم بزند. ماس که درون رقابت با فوی، جایزه‌اش را واگذار کرد و جایزه بهترین گروه بازیگری هم به «این ما هستیم» رسید و جایی برای تقدیر از «قصه ندیمه» باقی نماند. به واقع، روزهای عجیب و غریبی را پشت سر می‌گذاریم.

غافلگیری منفی: «لیدی برد»

درون بخش سینمایی، اغلب مدعیان مطرح فصل جوایز و پیشتازان رشته‌های اصلی از سوی انجمن بازیگران تقدیر شدند، جز درون یک مورد خاص: «لیدی برد». بعد از «سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری» این درام کمدی مستقل و اولین فیلم بلند گرتا گرویگ پیشتاز نامزدهای امسال بود. باورش سخت هست که این فیلم درون هیچ یک از سه رشته موفق به دریافت جایزه نشد. از سرشا رونان گرفته تا لوری متکاف و بقیه عوامل دست خالی به خانه‌های‌شان بازگشتند.

منبع: ورایتی

 

۹۴۱۴


مطالب پیشنهادی