مسئولان جشنواره آمارسازی می‌کنند! + تصوير - خبري سینمای ایران و جهان
۲۷ام دی ۱۳۹۶ فیلم

درون ادامه وب سايت‌ها نیز به همین موضوع پرداختند و از تبلیغات ضعیف جشنواره و سایت‌های بلیت فروشی گفتند. ولي حمیدرضا نوربخش رییس جشنواره دلیل کمبود مواد تبلیغاتی مانند تیزر و … را فیلتر مقطعی تلگرام و اینستاگرام عنوان  کرد و اعلام کرد: «وقتی ما با مشکل فیلترینگ این دو نرم افزار مواجه شدیم؛ روند تهیه تیزر برای گروه ها را متوقف کردیم. چرا که با ادامه اعمال این محدودیت؛ ادامه تحمل بار مالی نسبتا سنگین تهیه محتوای ویدیویی برای گروها، توجیهی نداشت و احساس کردیم این هزینه زائد خواهد بود. »

با دقت به شرایط تبلیغات و ولي نوع جدول‌بندی این دوره جشنواره، انتظار استقبال چندانی از سوی مخاطبان موسیقی نمی‌رفت؛ تا اینکه به یکباره سایت بلیت فروشی ایران کنسرت، مهر «SOLD OUT» به چند اجرا زد و از فروش کامل صندلی‌های این‌کنسرتها نيوز داد.

ولي طی اتفاق عجیب وقتی مخاطبان به سالن می‌رفتند با شمار زیاد صندلی‌های خالی هم مواجه می‌شدند! بر پايه مشاهدات میدانی درون جشنواره، چند اجرا درون این رویداد وجود داشتند که علی‌رغم اعلام اصطلاحا «SOLD OUT» از سوی جشنواره، تعداد زیادی هم صندلی خالی داشتند:

کنسرت ارکستر نیلپر- تالار رودکی

کنسرت ارکستر چکاوک-تالار وحدت

کنسرت ارکستر نوبانگ مهر-تالار وحدت

کنسرت میشاییل کار- فرهنگسرای نیاوران

کنسرت تریو وایلد استرینگز-فرهنگسرای نیاوران

کنسرت تریو اگسیکلن-تالار رودکی

کنسرت اردوان کامکار-تالار وحدت

کنسرت برگزیدگان جشنواره جوان-تالار رودکی

به نظر می‌رسد این اقدام که هنوز معلوم نیست از سوی سایت بلیت فروشی صورت گرفته یا از سوی ستاد جشنواره، برای فرار رو به جلو و عادی نشان دادن شرایط فروش و پوشاندن ضعف اساسی  جشنواره درون حوزه تبلیغات و اطلاع‌رسانی باشد. ولي آنچه می توان از شواهد و مشاهدات عینی دریافت این هست که جشنواره درون زمینه اعلام آمار فروش صادق نیست.

درون ادامه تصاویری را درون این ارتباط می بینید:

تصویری از اجرای اردوان کامکار درون روز سوم جشنواره؛ بر پايه اعلام ایران کنسرت تمامی بلیت های این اجرا به فروش رفته بود

تصویری از اجرای ارکستر چکاوک درون روز اول جشنواره؛ بر پايه اعلام ایران کنسرت تمامی بلیت های این اجرا به فروش رفته بود

تصویری از سایت ایران کنسرت؛ اعلام فروش کامل کنسرت «برگزیدگان جشنواره موسیقی جوان»

تصویری از کنسرت «برگزیدگان جشنواره موسیقی جوان» درون شب ششم جشنواره

تصویری از کنسرت «تریو وایلد استرینگز و مهیار طریحی» درون شب اول جشنواره؛ بر پايه اعلام ایران کنسرت تمامی بلیت های این اجرا نیز به فروش رفته بود


مطالب پیشنهادی