مجریان افتتاحیه و اختتامیه جشنواره فجر سی و ششم معرفی شدند - سینمای ایران - نيوز و گفته - iCinema
۸ام بهمن ۱۳۹۶ فیلم

دبیر سی و ششمین جشنواره فیلم فجر امروز صبح درون نرم افزار «حالا خورشید» از احسان کرمی و رضا رشیدپور به عنوان مجریان مراسم افتتاحیه و اختتامیه جشنواره یاد کرد و درباره ۳۱ افتتاحیه این رویداد درون ۳۱ استان توضیح داد. ابراهیم داروغه‌زاده تاکید کرد تمامي فیلم‌ها درون مراکز استان‌ها با توافق صاحبان آثار به نمایش درمی‌آیند.

داروغه زاده درون نرم افزار تلویزیونی «حالا خورشید» درون پاسخ به این که چرا درون این دوره از جشنواره ۳۱ افتتاحیه درون ۳۱ استان کشور برگزار می‌شود، اعلام کرد: «آغاز سی و ششمین جشنواره از ۱۲ بهمن به مناسبت آغاز جشن‌های انقلاب خواهد بود. این جشنواره دو بعد کاملا مجزا دارد. بعد رقابتی و حرفه‌ای دارد که همانند تمام جشنواره‌های دنیا مرحله گزينش فیلم‌های بخش مسابقه و داوری و مراسم اختتامیه دارد که به طور معمول برگزار می‌شود. یک بعد دیگر هم  جشن سینمای ایران درون ایام فجر هست.»

او درباره نمایش آثار درون استان‌ها بیشتر توضیح داد: «بخش جانبی جشنواره این هست که به مناسبت جشن آغاز انقلاب درون ایام دهه فجر، خود سینماگران این جشن را برگزار می‌کنند و امسال هم بسیار پر و پیمان‌تر برگزار می‌شود. ما درون تمام ۳۱ استان نمایش‌های مردمی خواهیم داشت و درون مراکز استان‌ها بخشی از فیلم‌های جشنواره را با توافق خود صاحبان آثار (که حقوق‌شان توسط سازمان سینمایی پرداخت خواهد شد) نمایش داده می‌شوند. همچنین مراسم افتتاحیه استانی با همکاری و مشارکت اداره کل ارشاد استان‌ها را خواهیم داشت.»

دبیر جشنواره فیلم فجرهمچنین به اضافه شدن بخشی به جشنواره امسال برای کودک و نوجوان اشاره کرد: «امسال بخش جدیدی به نام سیمرغ و پروانه‌ها خواهیم داشت. درون واقع ارتباطی بین جشنواره فیلم فجر و جشنواره فیلم کودک برقرار می‌شود و درون ایام جشنواره فیلم فجر برای دانش آموزان مدارس این امکان را ایجاد کرده‌ایم که درون سالن‌های سینمایی که جشنواره فیلم فجر برگزار می‌شود (هم درون تهران و هم درون شهرستان‌ها) به صورت رایگان فیلم‌های مخصوص کودک و نوجوان را ببینند و تا مخاطبین از کودکی و نوجوانی با سینما ارتباط بیشتری داشته باشند.»

۹۴۱۰


مطالب پیشنهادی