مجریان، استانداردهای کلامی را درون نرم افزار ها رعایت کنند - خبري سینمای ایران و جهان
۲۳ام اسفند ۱۳۹۶ فیلم

سینماپرس: دوشنبه ۲۱ اسفند، نشست تهیه کنندگان و مجریان با مدیران شبکه یک درون آمفی تئاتر معاونت سیما برگزار شد.

به گفته سینماپرس، درون آستانه عید نوروز و آغاز سال ۱۳۹۷، تهیه کنندگان و مجریان شبکه یک با مدیران این شبکه دیدار و درباره مسایل و موضوعات گوناگون تولید و اجرای نرم افزار های زنده و تولیدی گفتگو کردند. درون این دیدار علاوه بر حضور علیرضا برازش مدیر شبکه یک و مدیران گروه ها، علی آقامحمدی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، محسن مهاجرانی عضو شورای اندیشه ورزی شبکه یک و علی شیوا عضو فرهنگستان زبان و ادب فارسی نیز شرکت داشتند.

درون ابتدای مراسم شیوا از ضرورت کاربرد واژگان فارسی توسط مجریان درون نرم افزار های تلویزیونی سخن اعلام کرد و ابراز امیدواری کرد تا از سال آینده همکاری سیما با فرهنگستان بیشتر از قبل باشد.

درون ادامه، کامبیز اخوان صفا قائم مقام شبکه یک تصریح کرد: متاسفانه مردم بویژه برخی مجریان تلویزیون درون کاربرد کلمات بیگانه اصرار دارند و درون برابر دسترس واژگان فارسی مقاومت می کنند.

وی اضافه کرد: مجریان، معیاری برای مردم درون پذیرش کلمات و واژگان هستند بنابراین این نکته باید حتما از سوی مجریان رعایت شود. با وجودگسترش شبکه های مجازی ولی هنوز تلویزیون کارکرد اساسی و تعیین کننده ای درون زندگی مردم و جامعه دارد بنابراین با تولید آثار خوب باید قدردان این موضوع باشیم.

علی آقامحمدی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز یادآور شد: جامعه نیاز به نگاه جديد ای درباره اشتغال دارد و وب سايت ها به ویژه شبکه یک می تواند با تولید سریال ها و نرم افزار های مستند، درون ترویج کار و اشتغالزایی موثر باشد.

برازش مدیر شبکه یک درون این مراسم عنوان کرد: انتظار رییس سازمان صدا و سیما از شبکه ها و نرم افزار سازان این هست که مجریان، استانداردهای کلامی را درون نرم افزار ها رعایت کنند.  

وی درباره ضرورت دسترس از واژگان فارسی درون نرم افزار ها عنوان کرد: تاکید عبدالعلی علی عسگری بر پاسداشت و تکریم زبان فارسی از سوی مجریان هست و امیدوارم درون سال ۹۷ بویژه درون نرم افزار های نورزوی این نکته، رعایت شود.

درون این مراسم تعدادی از تهیه کنندگان و مجریان شبکه یک درباره مسایل گوناگون، موضوعاتی را مطرح کردند و مدیران نیز به آنها پاسخ گفتند.


مطالب پیشنهادی