فیلم پیمان معادی برداشت مردم دنیا از ایران را تغییر خواهد داد - سینمای ایران - نيوز و گفته - iCinema
۸ام بهمن ۱۳۹۶ فیلم

با نزدیک شدن به جشنواره فیلم فجر، امروز روابط عمومی فیلم «بمب، یک عاشقانه» اعلام کرد که موسیقی دومین ساخته سینمایی پیمان معادی را النی کاریندرو موسیقی‌دان مشهور یونانی می‌سازد. کاریندرو بنابراين از تماشای فیلم «بمب، یک عاشقانه» خطاب به پیمان معادی نوشت که آخرین ساخته سینمایی این بازیگر بین المللی، برداشت مردم دنیا از ایران را تغییر خواهد داد.

«النی کاریندرو» بعد از همکاری با بزرگان سینمای جهان، موسیقی فیلم «بمب،یک عاشقانه» پیمان معادی را درون یونان می‌سازد. معادی به همراه تهیه‌کننده فیلم احسان رسول‌اف این روزها درون یونان به سر می‌برند تا از ساخته جدید النی کاریندرو برای فیلم «بمب، یک عاشقانه» که فیلمنامه‌اش سه سال پیش جایزه بهترین فیلمنامه را از جشنواره آسیاپاسفیک دریافت کرده، رونمایی کنند.

این آهنگساز بین‌المللی که برای اکثر آثار  برجسته«تئو آنجلوپولس» موسیقی ساخته با کارگردانان مطرحی چون کریس مارکر، ژول داسین، مارگارت فن تروتا و… نیز همکاری داشته هست.

پیمان معادی درباره دلیل گزينش کاریندرو  می‌گوید: «ساخته‌های خانم النی فراتر از عرف موسیقی متن درون سینما هست و ذهن زیبا و درخشان او، روحی عمیق را از پهنای کلام موسیقی‌اش به فیلم منتقل می‌کند. او آهنگساز شگفت‌انگیزی هست و علاوه بر ساخت موسیقی، حدود ۱۸ فیلمنامه فیلم بلند، ۱۳ نمایشنامه و ۱۰ فیلمنامه سریال تلویزیونی، درون کارنامه‌اش به چشم می‌خورد که نشان از چندوجهی بودن او دارد».

ولي از سوی دیگر النی کاریندور نیز درون نامه‌ای بعد از تماشای فیلم «بمب، یک عاشقانه» برای پیمان معادی چنین نوشته هست: «پیمان عزیز، با دیدن فیلمت عمیقا تحت‌تاثیر قرار گرفتم و هرچه می‌گذرد بیش از پیش دلبسته‌اش می‌شوم. ایده و متنت و حلقه‌های درهم تنیده‌ی داستانت، بی‌اندازه قوی و انسانی‌اند. زیبایی سکانس‌ها و حقیقتِ شرایط جغرافیای تو! و این ایده‌ی کلی عشق درون زیر بمباران که چطور بر زندگی هرروزه‌ی آدم‌ها تاثیر می‌گذارد…!»

این آهنگساز درون ادامه نوشته: « سکانس‌های فیلمت حیرت‌انگیزند، تک‌تک‌شان. و اوج آنها درون آخرین صحنه‌ی بمباران با اين فیلمبرداری بی‌نظیر….حتم دارم کشورت به تو خواهد بالید چرا که فیلمت برداشت مردم دنیا را از ایران تغییر و بسط خواهد داد. »

فیلم «بمب؛یک عاشقانه» دومین ساخته بلند پیمان معادی بعد از «برف روی کاج‌ها» هست که علاوه بر کارگردانی، به عنوان بازیگر این فیلم هم جلوی دوربین رفته هست. همچنین محمود کلاری علاوه بر مدیریت فیلمبرداری درون یکی از نقش‌های فرعی فیلم بازی کرده هست. درون این فیلم پیمان معادی، لیلا حاتمی، حبیب رضایی، سیامک انصاری، سیامک صفری، بهادر مالکی‌پور، رامین پورایمان، معصومه قاسمی‌پور، صبا گرگین‌پور،  شهروز آقایی‌پور و…جلوی دوربین رفته‌اند.

۹۴۱۲


مطالب پیشنهادی