فیلم های سینمایی آخرهفته سیما / آثار انقلابی درون قاب جادو - خبري سینمای ایران و جهان
۱۲ام بهمن ۱۳۹۶ فیلم

سینماپرس: از جمله فیلم های سینمایی و تلویزیونی آخر هفته شبکه های مختلف سیما می توان به «عملیات سری ـ معمای شاه»، «بچه‌های محله گل‌ها»، «ضد گلوله»، «گذر»، «اتاق ۳۱۱»، «آنچه گذشت»، «ترم زمستانی» و … اشاره کرد.

به گفته سینماپرس، فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی و انیمیشن «عملیات سری ـ معمای شاه»، «بچه‌های محله گل‌ها»، «ضد گلوله»، «گذر»، «اتاق ۳۱۱»، «آنچه گذشت»، «ترم زمستانی»، «آواز مردمان خوب»، «کمی اين سوتر»، «لارستان ۶:۳۰ بامداد»، «موهبت الهی»، «روز برمی‌آید»، «توربو»، «زن خوب، مرد خوب»، «درون اعماق خطوط»، «درون برابر باد»، «خاندان پهلوی»، «کلاس سوم ب»، «شب دهم»، «گومورا»، «باشگاه سری»، «ذهن سفید»، «گل»، «دیدی و ارثیه فامیلی»، «شکار»، «زیر کاج‌ها»، «شاهدا» و «دیدی می‌تازد» پنج‌شنبه و جمعه ۱۲ و ۱۳ بهمن‌ماه از شبکه‌های سیما روی آنتن می‌رود.

****************************** *******

شبکه یک سیما

فیلم تلویزیونی «عملیات سری ـ معمای شاه» به کارگردانی محمدرضا ورزی، جمعه ۱۳ بهمن‌ماه ساعت ۱۶ از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

درون خلاصه داستان فیلم آمده هست: درون ماه‌های پایانی عمر رژیم طاغوتی شاه درون ایران، مردم به خیابان‌ها می‌ریزند تا مخالفت خود را با حکومت شاهنشاهی ابراز کنند. دولت آمریکا شخصی به‌نام سرهنگ هایزر را به ایران می‌فرستد تا یک عملیات سری درون ایران انجام دهد. هایزر با پشتیبانی سالیوان که سفیر وقت آمریکا درون تهران هست به صورت مخفیانه وارد ایران می‌شود. همزمان شاه هم بختیار را به عنوان نخست‌وزیر گزينش می‌کند. هایزر با سران ارتش ملاقات کرده و آنها به پشتیبانی از دولت بختیار تهییج می‌کند. از طرفی سالیوان هم مکررا نزد شاه رفته و او را به خروج از ایران تشویق می‌کند. شاه به بهانه درمان بیماری از ایران خارج می‌شود….

درون این فیلم تلویزیونی، حسین نورعلی، امیریل ارجمند، سعید نیک‌پور و مهراوه شریفی‌نیا هنرنمایی کرده‌اند.

****************************** *******

شبکه دو سیما

فیلم تلویزیونی «بچه‌های محله گل‌ها» به کارگردانی داریوش ربیعی، پنج‌شنبه ۱۲ بهمن‌ماه ساعت ‌۸ صبح از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

خلاصه داستان فیلم از این قرار هست که: درون سال ۱۳۵۷ برادر بزرگ تر عارف که از فعالان انقلابی هست از بردن برادر کوچکش عارف برای تظاهرات، شعارنویسی و جلسات و فعالیت‌های انقلابی خودداری می‌کند. عارف به اتفاق دیگر دوستان و هم‌کلاسی‌هایش تصمیم می‌گیرد، خود به نحوی این فعالیت‌ها را انجام دهد شبانه اسپری رنگ تهیه می‌کنند و سرتاسر محله را به کمک دوستانش شعارنویسی می‌کنند. مامورین و فرماندهان کلانتری به‌دنبال افراد بزرگ تری هستند که آنها را دستگیر کنند. آنها کارهایی می‌کنند که حتی بزرگ ترها از انجام اين وحشت دارند و مامورین هیچ‌گونه شکی به آنها نمی‌کنند. درون ادامه یکی از مامورین با پیگیری متوجه آنها می‌شود و بنابراين از شناسائی، فرزند خود را نیز درون بین آنها  می‌بیند…!

درون این فیلم تلویزیونی، مهدی فقیه، فرحناز منافی‌ظاهر، محرم رزاقی و مرتضی ذوالفقاری نقش‌آفرینی کرده‌اند.

****************************** *******

فیلم سینمایی «ضد گلوله» به کارگردانی مصطفی کیایی، پنج‌شنبه ۱۲ بهمن‌ماه ساعت ۲۳:۳۰ از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

درون این فیلم با بازی مهدی هاشمی، مسعود کرامتی و ژاله صامتی خواهید دید: اوج دوران جنگ تحمیلی ایران و عراق هست که مردی حدود ۵۰ ساله درون تهران که مشغول قاچاق نوارهای لس‌آنجلسی و فیلم‌های ویدئویی بوده و درون اثر یک اتفاق درمی‌یابد که توموری درون سر دارد و تا دو ماه دیگر بیشتر زنده نخواهد ماند! از این‌رو تصمیم می‌گیرد که توبه کند و به‌جای انتظار مرگ به جبهه رفته و شهید شود….

****************************** *******

فیلم تلویزیونی «گذر» به کارگردانی یاسر طالبی، جمعه ۱۳ بهمن‌ماه ساعت ۸ از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

درون خلاصه داستان فیلم آمده هست: آیت و احمد دو تن از نیروهای انقلابی هستند که مأموریت دارند تا یک چمدان را به منطقه‌ای درون شمال ایران ببرند و تحویل دهند. احمد توسط نیروهای ساواک دستگیر می‌شود. ساواک احمد را شکنجه می‌کند؛ ولي او جای آیت را لو نمی‌دهد. تا اینکه به سراغ خواهر آیت که همسر احمد هست، می‌روند….

****************************** *******

فیلم سینمایی «اتاق ۳۱۱» به کارگردانی مجتبی بی‌طرفان، جمعه ۱۳ بهمن‌ماه ساعت ۱۵:۳۰ از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

اتاق ۳۱۱ داستان یک دزد را به تصویر می‌کشد که به‌دنبال تعقیب و گریز دستگیری‌اش وارد بیمارستانی می‌شود. او بنابراين از ورود به اورژانس بیمارستان با دو پزشک دانشجو روبرو می‌شود که خراب‌کاری‌های آنها شبی پر ماجرا و کمدی درون اتاق ۳۱۱ به‌وجود می‌آورد.

شهرام قائدی، بهنوش بختیاری و امیر غفارمنش بازیگران این فیلم هستند.

****************************** *******

فیلم سینمایی «آنچه گذشت» به کارگردانی رضا بهشتی، جمعه ۱۳ بهمن‌ماه ساعت ۳۰ :۲۳ از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

درون این فیلم با بازی محمود پاک نیت و بهرام ابراهیمی خواهیم دید: محمود غلامی مردی عائله‌مند هست که روزگار خود را با کار بنایی می‌گذراند. بر اثر پیشامدی، نادانسته وارد فعالیتی انقلابی می‌شود و توسط ساواک دستگیر می‌شود. مامور ساواک که متوجه سادگی و زودباوری محمود شده، تصمیم می‌گیرد از محمود به‌عنوان عنصری نفوذی برای تخریب گروهی انقلابی و دستگیری چند نفر از کسبه و روحانیونی که درون فعالیت‌های انقلابی شرکت دارند، دسترس کند….

****************************** *******

شبکه سه سیما

فیلم تلویزیونی «ترم زمستانی» به کارگردانی رضا بهشتی، پنج‌شنبه ۱۲ بهمن‌ماه ساعت ۱۰ از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

ترم زمستانی داستان جوانی دانشجو درون سال‌های پیش از انقلاب را روایت می‌کند که بنابراين از مدتی سکونت درون خارج از کشور به ایران باز می‌گردد. او به‌دنبال دوست صمیمی و قدیمی‌اش می‌گردد؛ ولي متوجه می‌شود که تمام آثار وجودی دوستش را پاک کرده‌اند. جوان دانشجو که کنجکاو شده به جست‌وجوی خود ادامه می‌دهد….

درون این فیلم حمید مظفری و فریبا متخصص نقش‌آفرینی کرده‌اند.

****************************** *******

فیلم سینمایی «آواز مردمان خوب» به کارگردانی صادق پروین آشتیانی، پنج‌شنبه ۱۲ بهمن‌ماه ساعت ۱۵ از شبکه سه سیما پخش خواهد شد.

درون این فیلم با بازی مهسا کرامتی و کوروش سلیمانی خواهیم دید: جلال و خسرو هر دو زندانیان سیاسی هستند که به‌شدت شکنجه می‌شوند تا به فعالیت‌های سیاسی خود اعتراف کنند. جلال بسیار مقاوم هست و درون برابر شکنجه‌ها ایستادگی می‌کند. ولي خسرو نمی‌تواند مقاومت کند و به ساواکیان قول همکاری می‌دهد! جلال مرید یکی از فعالان سیاسی (مصطفی) هست و تصمیم دارد راه او را دنبال کند. ساواکیان که از جلال ناامید شده‌اند تصمیم می‌گیرند او را آزاد کنند تا با زیر نظر گرفتن وی از فعالیت‌های او مطلع شوند. آنها خسرو را نیز به‌همراه جلال آزاد می‌کنند. او مامور می‌شود تا از طریق برقراری رابطه‌ی عمیق دوستی از فعالیت‌های جلال سر درآورد….

****************************** *******

فیلم تلویزیونی «کمی اين سوتر» به کارگردانی محمد درمنش، جمعه ۱۳ بهمن‌ماه ساعت ۱۰ به روی آنتن  شبکه سه سیما می‌رود.

قصه این فیلم درباره‌ی ناصر ساواکی سابق هست که تمام این سال‌ها را به‌صورت مخفیانه زندگی کرده هست. او  بسته‌های مشکوکی دریافت می‌کند بسته‌هایی که حاوی تسبیح و تصوير خود او درون روزگار جوانی هست وی بنابراين از کش و قوس‌های فراوان سعی دارد فرستنده بسته‌ها را پیدا کند و درون هر بار جستجو به‌وسیله فلاش‌بک با یکی از سوژه‌هایش درون دوران پیش از انقلاب و شکنجه‌ها، جنایاتی که مرتکب شده هست به یادش می‌آید.

درون این فیلم تلویزیونی امیرحسین مدرس، محمد کاسبی و جعفر دهقان ایفای نقش کرده‌اند.

****************************** *******

شبکه چهار سیما

فیلم سینمایی «لارستان ۶:۳۰ بامداد» به کارگردانی حسین غضنفری، پنج‌شنبه ۱۲ بهمن‌ماه ساعت ۲۰:۳۰ از شبکه چهار سیما روی آنتن می‌رود.

درون خلاصه داستان فیلم با بازی داریوش فرهنگ و حدیثه تهرانی آمده هست: به‌دنبال مرگ دانشمند هسته‌ای به‌نام دکتر بهرامی سروان فخیمی و دخترش که تیم قتل اداره آگاهی هستند درگیر پرونده می‌شوند با یک پرونده عادی سر و کار ندارد چون کسی که کشته شده دکتر بهرامی نیست! با دخالت نیروهای اطلاعات مشخص می‌شود مقتول بدل دکتر بهرامی هست و تمام این ماجرا تله نیروهای اطلاعات هست برای به دام انداختن گروه ترور اسرائیلی! درون نهایت سروان فخیمی به کمک عوامل اطلاعاتی موفق به دستگیری سر کرده باند می‌شود.

****************************** *******

فیلم سینمایی «موهبت الهی» به کارگردانی نیک هام، جمعه ۱۳ بهمن‌ماه ساعت ۲۱:۳۰ از شبکه چهار روی آنتن می‌رود.

درون خلاصه داستان فیلم آمده هست: پل و جسی پدر و مادری هستند که کودک خود آدام را بر اثر تصادف رانندگی از دست داده‌اند و مادر با اصرار از یک متخصص علوم پزشکی می‌خواهد فرزندشان را درون فرایندی غیرقانونی و پیچیده شبیه‌سازی کند و او را به همان شکل که بود به آنها بازگرداند. این اتفاق می‌افتد، ولي آدام ویژگی‌ها و رفتارهای عجیب و غریبی از خود بروز می‌دهد که با شخصیت فرزندشان بسیار متفاوت هست. حتی آدام درون حالتی خلسه‌وار خود را به جای آدم‌های دیگر می‌بیند و از مسائل و افرادی صحبت می‌کند که به خاطرات گذشته‌های وی مربوط هست.

رابرت دنیرو، گرگ کینی یر و ربکا رومین استاموس بازیگران این فیلم هستند.

****************************** *******

شبکه پنج سیما

فیلم تلویزیونی «روز برمی‌آید» به کارگردانی بیژن میرباقری، پنج‌شنبه ۱۲ بهمن‌ماه ساعت ۱۳:۳۰ از شبکه پنج سیما پخش می‌شود.

درون این فیلم با بازی یکتا ناصر، امیر آقایی و داریوش فرهنگ خواهیم دید: درون اسفند ۱۳۵۷، یک زن که سال‌ها پیش از انقلاب درون زندان بوده، به همراه همسرش که از انقلابیون هست، به قصد استراحت به نقطه‌ای کوهستانی سفر می‌کنند. درون این سفر آنها با مردی آشنا می‌شوند که زن معتقد هست بازجوی وی بوده هست!

****************************** *******

انیمیشن سینمایی «توربو» به کارگردانی دیوید سورن، جمعه ۱۳ بهمن‌ماه ساعت ۸ از شبکه پنج پخش می‌شود.

درون خلاصه داستان این انیمیشن آمده هست: توربو نام حلزون مهربان و دوست داشتنی هست که آرزوی بزرگی درون سر دارد. او دوست دارد سریع‌ترین حلزون جهان لقب بگیرد. او درون تلاش هست این رویای بچگی خود را به عمل بپوشاند و برای این کار به برادرش متوسل می‌شود و از او می‌خواهد درون این مسیر او را راهنمایی کند و بالاخره هم موفق می‌شود.

****************************** *******

فیلم تلویزیونی «زن خوب، مرد خوب» به کارگردانی علی اسدالهی، جمعه ۱۳ بهمن‌ماه ساعت ۱۳:۳۰ از شبکه پنج پخش می‌شود.

درون این فیلم خواهیم دید: امین عاشق دختری به‌نام گل هست، که به عشق امین جواب رد می‌دهد. امین سراغ دوستش که به‌تازگی به پرورش شترمرغ رو آورده، می‌رود. دوستش درون حال آزمایش و تولید دارویی برای ایجاد حس مهربانی هست! مقداری از گوشت شترمرغ را به امین می‌دهد برای بازاریابی. امین گوشت را به قصابی می‌برد و دو باجناق (ایرج و تورج) که به همراه همسرانشان (نغمه و نگار) برای گردش به پارک چیتگر آمده‌اند؛ گوشت را خریده و کباب می‌کنند. نگار و نغمه که بسیار غرغرو هستند وقتی کباب را می‌خورند تغییر رفتار می‌دهند و کاملا مطیع همسرانشان می‌شوند. باجناق‌ها تحقیق می‌کنند تا راز مهربانی همسرانشان را کشف کنند…!

هومن برق نورد، امیرحسین رستمی، فریبا نادری و شبنم فرشادجو درون این فیلم ایفای نقش کرده‌اند.

****************************** *******

شبکه شما

فیلم تلویزیونی «درون اعماق خطوط» به کارگردانی محمدصادق بکتاشیان، پنج‌شنبه ۱۲ بهمن‌ماه ساعت ۲۴ از شبکه شما پخش خواهد شد.

داستان فیلم از این قرار هست که: رسول رحمانی یک جوان پدر از دست داده هست؛ که علاقمند به هنر خوشنویسی می‌باشد و از یزد به تهران آمده و با مشکلاتی که دارد، برای امتحان خوشنویسی ثبت نام می‌کند. او نزد سرایدار انجمن خوشنویسان مدتی زندگی کرده و تحت آموزش رئیس انجمن، یعنی آقای درگاهی قرار می‌گیرد. محمود، داماد درگاهی، از مبارزان و فعالان انقلاب هست و درون شبیخون ساواک مجروح شده و به زندان افتاده، رسول نیز ناخواسته مورد اتهام ساواک قرار می‌گیرد و بنابراين از بازداشت تحت شکنجه ساواک رنج زیادی را تحمل می‌کند. او بنابراين از آزادی، نمونه خطی را به درگاهی ارائه می‌دهد و این بار برخلاف قبل مورد پذیرش استاد واقع می‌شود و بدین ترتیب حکم استادی‌اش را درون هنر خوشنویسی دریافت می‌کند….

درون این فیلم تلویزیونی، جهانبخش سلطانی، رضا مولایی و رحمان باقریان هنرنمایی کرده‌اند.

****************************** *******

فیلم تلویزیونی «درون برابر باد» به کارگردانی حسین تبریزی، جمعه ۱۳ بهمن‌ماه ساعت ۱۳:۳۰ از شبکه شما پخش خواهد شد.

درون خلاصه داستان فیلم آمده هست: امیر پزشکی‌ هست که بنابراين از سال‌ها تحصیل درون خارج از کشور، درون سال ۱۳۶۵ به زادگاهش، روستایی درون کردستان برمی‌گردد او به خواست پدرش (جهانگیر خان) مامور می‌شود همبازی دوران کودکی‌اش که اکنون دریافته برادر ناتنی او بوده پیدا کند. امیر می‌فهمد برادر برای نجات یک مبارز سیاسی، از خدمت سربازی فرار کرده هست. تیمور که نظامی پیرو حکومت پهلوی هست، امیر را بر سر دوراهی قرار می‌دهد او باید میان جان لیلا (همان مبارز سیاسی) که درون کودکی دلبسته او بود و جان برادر یکی را گزينش کند. درون جدال نهایی، تیمور برادر را می‌کشد و لیلا نجات پیدا می‌کند ولي تیمور نیز توسط یک زن کشته می‌شود.

تیرداد کیایی، بهزاد رحیم خانی و بهرنگ علوی  بازیگران این فیلم هستند.

****************************** *******

شبکه کودک

انیمیشن سینمایی «خاندان پهلوی» به کارگردانی سعید ترخانی و وحید نیک‌گو، پنج‌شنبه ۱۲ بهمن‌ماه ساعت ۱۴ از شبکـه کودک پخش خواهد شد.

درون این انیمیشن برخی از مسائل خانوادگی شاه لابه‌لای روایت تاریخی داستان مطرح شده هست. برای مثال خاطراتی از جشن‌های ۲۵۰۰ ساله و چگونگی برگزاری اين روایت می‌شود. شاه درون روایت خاطرات، همواره سعی دارد خودش را موجه نشان دهد، ولي خدمتکار یا شخصیت‌های دیگری که وجود دارند از اشتباهات او پرده برمی‌دارند و نشان می‌دهند که او با اشتباهات و ظلم‌های بسیاری حکومت کرده هست.

****************************** *******

فیلم تلویزیونی «کلاس سوم ب» به کارگردانی غلام‌رضا رمضانی، جمعه ۱۳ بهمن‌ماه ساعت ۱۴ از شبکه کودک پخش خواهد شد.

درون این فیلم خواهید دید: نيوز رفتن آقای گلچین از مدرسه درون اواسط سال تحصیلی، بچه‌های کلاس سوم ب را خیلی ناراحت می‌کند. آنها که معلمشان را بسیار دوست دارند، برای بازگرداندنش با هم متحد شده و سعی می‌کنند تا معلم جایگزین را منصرف ‌کنند….

جمشید جهان‌دیده، سوگل طهماسبی و بهروز شعیبی از جمله بازیگران این فیلم هستند.

****************************** *******

شبکه امید

فیلم تلویزیونی «شب دهم» به کارگردانی جمال شورجه، جمعه ۱۳ بهمن‌ماه ساعت ۱۸ از شبکه امید پخش خواهد شد.

درون این فیلم با بازی جهانبخش سلطانی، ولی شیراندامی و ملیحه نیکجومند خواهیم دید: عزیز سحرخیز، درون شب دهم ماه محرم بنابراين از دیگری خیابان عزاداران با ماموران ارتش، که به حمایت از چند آمریکایی مست به خیابان آمده‌اند، از مهلکه می‌گریزد و همسرش را تنها رها می‌کند….

****************************** *******

شبکه افق

فیلم سینمایی «گومورا» به کارگردانی ماتئو گارونه، جمعه ۱۳ بهمن‌ماه ساعت ۱۰ از شبکه افق پخش خواهد شد.

درون این فیلم با بازی تونی سرویلو، بخشی از فجایع مافیای ناپل، را خواهیم دید که درون اقتصاد ایتالیا و زندگی مردم عادی منطقه به وجود می‌آورند.

****************************** *******

فیلم سینمایی «باشگاه سری» به کارگردانی جمال شورجه، جمعه ۱۳ بهمن‌ماه ساعت ۱۸:۳۰ از شبکه افق پخش خواهد شد.

درون خلاصه داستان فیلم آمده هست: فرمانده کشتی تجاری (ایران رشادت)، بنابراين از بارگیری درون بندر فیلیپین متوجه می‌شود عوامل دشمن یک محموله مواد شیمیایی را وارد کشتی کرده‌اند. آنها قصد دارند طی نقشه‌ای حساب شده خبرنگاران و دست اندرکاران محیط زیست را درون سنگاپور بر روی عرشه کشتی حاضر کنند تا با تبلیغاتی دروغین نيوز تولید و نگهداری سلاح‌های شیمیایی کشتار جمعی توسط ایران را به جهان مخابره کنند! فرمانده و افرادش تصمیم می‌گیرند که با نقشه‌ی دیگری با این توطئه مقابله کنند.

درون این فیلم جمشید هاشم‌پور و فرهاد اصلانی ایفای نقش کرده‌اند.

****************************** *******

شبکه نمایش

فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی «ذهن سفید» به کارگردانی تیل اسچوگر، «گل» به کارگردانی گلبهار سینگ و «دیدی و ارثیه فامیلی» به کارگردانی دیتر هالروردن، پنج‌شنبه ۱۲ بهمن‌ماه ساعت ۹:۳۰، ۱۷، ۲۱ از شبکه نمایش روی آنتن می‌رود.

****************************** *******

فیلم‌های سینمایی ‌و تلویزیونی «شکار» به کارگردانی مجید جوانمرد، «زیر کاج‌ها»، «شاهدا» به کارگردانی کبیر خان و «دیدی می‌تازد» به کارگردانی دیتر هالروردن، جمعه ۱۳ بهمن‌ماه ساعت ۱۳، ۱۵، ۱۷ و ۲۱  از شبکه نمایش پخش می‌شود


مطالب پیشنهادی