غلامرضا موسوی: قرارداد اکران «اين سوی ابرها» دیروز ارائه شد - سینمای ایران - نيوز و گفته - iCinema
۲۶ام دی ۱۳۹۶ فیلم

آی سینما: دیروز اخباری مبنی بر اکران فیلم سینمایی «اين سوی ابرها» به کارگردانی مجید مجیدی از ۲۵ بهمن ماه منتشر شد، ولي سخنگوی شورای صنفی نمایش اعلام کرد قرارداد اکران این فیلم ارائه نشده هست. امروز غلامرضا موسوی عضو شورای صنفی نمایش که درون جلسه روز گذشته این شورا هم حضور داشت به آی سینما می‌گوید که قرارداد دو فیلم «اين سوی ابرها» و «بدون تاریخ بدون امضا» دیروز به شورای صنفی نمایش ارائه شد ولي نمایش این دو فیلم ارتباطی با اکران نوروز ندارد.

بنابراين از اکران فیلم «محمدرسول الله» درون سینماهای کشور، مجید مجیدی به کشور هندوستان سفر کرد و فیلمی با نام «اين سوی ابرها» را با حضور بازیگران هندی جلوی دوربین برد.

درون حالی که این روزها وب سايت‌ها و سینماگران خود را برای آغاز سی و ششمین جشنواره فیلم فجر آماده می کنند، روز گذشته خبرگزاری ایسنا از اکران فیلم «اين سوی ابرها» درون سینماهای کشور نيوز داد.

با انتشار این نيوز، سخنگوی شورای صنفی نمایش به آی سینما اعلام کرد که هنوز قرارداد اکران «آ‌ن‌سوی ابرها» به شورای صنفی نمایش ارائه نشده هست. از سوی دیگر مدیرعامل شرکت «نورتابان» درون اعلام کرد‌وگو با خبرنگار آی سینما حاضر به تکذیب نمایش این فیلم سینمایی بنابراين از جشنواره فیلم فجر نشد.

ولي درون رابطه با اکران «اين سوی ابرها» غلامرضا موسوی عضو شورای صنفی نمایش و دبیر سابق شورایعالی تهیه کنندگان که درون جلسه بحث برانگیز روز گذشته این شورا هم حضور داشت به آی سینما اعلام کرد: « فیلم آقای مجید مجیدی از شورای پروانه فیلم سازی وزارت فرهنگ و ارشاد جمهوری اسلامی ایران، پروانه ساخت دریافت کرده و تمامی فیلم‌هایی که پروانه ساخت دارند، جزو فیلم‌های ایرانی به حساب می‌آیند و نمی‌توان از آنها به عنوان فیلم خارجی یاد کرد.»

ولي طی یک سال گذشته هیچ خبری درباره صدور پروانه ساخت برای «اين سوی ابرها» منتشر نشده و اساسا بعید هست فیلمی که تهیه کننده و تمامي عواملش به جز کارگردان از یک کشور خارجی هستند، پروانه ساخت دریافت کرده باشد.

موسوی درون ادامه توضیح داد: «درون مورد فیلم «اين‌سوی ابرها» هم شورای صنفی نمایش بر پايه آیین نامه‌ خود به این موضوع رسیدگی کرد. زیرا هر سرگروه سینمایی باید نرم افزار فیلم‌های بعدی خود را اعلام کند. با دقت به ثبت قرارداد اکران «من یک ایرانی‌ام»  به سرگروهی کوروش، درون بهترین حالت فیلم «اين سوی ابرها» اواخر بهمن ماه به روی پرده می‌رود. حال اگر این فیلم به فروش خوبی دست یابد می‌تواند تا ده هفته بنا بر آیین نامه درون سالن‌های آزاد به نمایش خود ادامه دهد و درون غیر اینصورت بنابراين از ۳ الی ۴ هفته به اکران خود درون سرگروه و سایر سینماها خاتمه می دهد.»

ولي موسوی درون پایان روایت متفاوتی را از جلسه روز گذشته شورای صنفی نمایش مطرح می‌کند و می گوید: «روز گذشته قرار داد دو فیلم «اين سوی ابرها» و «بدون تاریخ بدون امضا» به شورای صنفی نمایش ارائه شد، ولي هیچ‌گونه پارتی بازی برای اکران فیلم آقای مجیدی درون شورای صنفی نمایش صورت نگرفت. این دو فیلم حتی اگر بنابراين از جشنواره هم به نمایش درآیند، تاکید می‌کنم که جزو فیلم‌های اکران نوروز به حساب نمی‌آیند. چون فقط سینماهای سرگروه نداریم! مثلا پردیس‌های سینمایی از جمله کوروش که سالن‌های بسیاری دارند، می‌توانند فیلم‌های سینمایی را بنا بر کشش مخاطب درون یکی از سالن‌های خود اکران کنند. به همین دلیل نمایش این دو فیلم ارتباطی با اکران نوروز ندارد.»

۹۴۱۲


مطالب پیشنهادی