شیخ طادی: ما نمیتوانیم حتی یک سنگ ریزه به طرف دشمن پرتاب کنیم! / خزاعی: آسوده بخوابید که «امپراطور جهنم» یک فیلم خنثی شده هست! - خبري سینمای ایران و جهان
۱۸ام بهمن ۱۳۹۶ فیلم

سینماپرس: پرویز شیخ طادی کارگردان امپراطور جهنم با اشاره به سانسورهای گسترده درون فیلمش اعلام کرد: فیلمی که شما امروز دیدید فیلم واقعی امپراطور جهنم نیست.

به گفته سینماپرس، نشست وب سايت ای فیلم امپراطور جهنم با حضور پرویز شیخ طادی (کارگردان)، محمد خزاعی (تهیه کننده)، فرشاد گل سفیدی (فیلمبردار)، امیر اسکندری (چهره پرداز)، بابک پناهی (طراح صحنه و لباس) احسان شیبانی (تدوین) و بازیگران علی نصیریان، حبیب دهقان نسب، صبا کمالی، کوروش زارعی و یعقوب غفاری برگزار شد.

شیخ طادی درون مورد اینکه آیا این فیلم ادامه شکارچی شنبه هست یا خیر اعلام کرد: همینطور هست. داستان این فیلم درون حقیقت یک سه گانه هست. درون مورد انحراف و افراطی گری درون جهان اسلام حرف میزند. درون جلوه های ویژه هم سالهاست که دنیا به سمن ویژوآل افکت میرود که میتوان با اين فضا را طراحی کرد. درون این زمینه ما وظیفه داریم نیروهای داخلی را رشد دهیم. نزدیک به شش ماه یک تیم داخلی ویژوال افکت روی این اثر کار کردند.

این کارگردان با اشاره به اینکه درون مورد چیزی که میبینیم اظهار نظر میکنیم و نمیتوانیم درون مورد قسمتهای سانسور شده صحبت کنیم، اعلام کرد: من هم موافقم که این فیلمی که دیدید از نظر روایت مشکل دارد.

وی درون مورد دلیل شرکت دادن این اثر که دچار سانسورهای گسترده برای اکران شده هست اعلام کرد: وقتی نطفه این فیلم درون حال شکل گیری بود درون شرق کشور عربستانیها هموطنانمان را سر میبریدند ولی برخی مسئولین میگفتند درمورد اين صحبت نشود. من برای این فیلم شش سال زحمت کشیدم تا مسئولین را قانع کنم تا این کار را بسازم. دشمن همینطور بر علیه ما فیلم میسازد و ما نمیتوانیم حتی یک سنگ ریزه به طرفش پرتاب کنیم!

خزاعی درون مورد کم رنگ بودن حضور عربستان درون این اثر اعلام کرد: ما طرح را ارائه دادیم ولی چهار سال هیچ کجا برای ساخت به ما پاسخ روشنی ندادند. به ما میگفتند مسائلی که مطرح میکنید حساس هست و درون مسائل دیپلماتیک اثر گذار هست. ما ۲۶ بار این فیلم را بازنویسی کنیم. درون نهایت تصمیم شخصی بعضی دوستان بود که این فیلم تولید شود. فیلمی که شما امروز دیدید فیلم واقعی امپراطور جهنم نیست. آقای افروغ میگوید چرا این فیلم را به جشنواره راه دادند. ولی آقای افروغ درون چیزی که تخصص نداری همینجوری نقد نکن. به دوستانی که تلاش کردند این فیلم به جشنواره سال گذشته نرسد باید بگویم آسوده بخوابید چون این فیلم یک فیلم خنثی شده هست. به خاطر ملاحظه و سفارش نتیجه میشود یک فیلم خنثی که با داشتن جلوه های ویژه و کارگردانی خوب قصه آنطور که باید جذاب نیست. ما هم میدانیم ضعفهای این فیلم کجاست!

وی درون مورد اینکه چرا با وجود سانسور فیلم درون جشنواره شرکت داده شده هست اعلام کرد: این فیلم یک فیلم نمادین هست و اگر تحلیلی درون این زمینه داشته باشید به خیلی جوابها میرسید.

نصیریان راجع به دلیل پذیرشش بازی درون این فیلم و حضورش درون فیلمهای سیاسی اعلام کرد: برای پذیرش بازی درون فیلم به غیر از سناریو، کارگردان و نقش برایم اهمیت دارد. من درون مسائل سیاسی خیلی حساس نیستم و اين چه که اهمیت دارد نقش هست. آقای شیخ طادی خیلی پژوهشگرانه وارد مسائل میشوند و احساس میکنم خیلی خوب تحقیق و تفحص می کنند. اینکه من نقشهای سیاسی بازی میکنم خیلی برای من مطرح نیست. آنچه مهم هست ساختار کار و کاراکتر هست. گاهی ممکن هست نگاههای روز و مسائل وب سايت ای نگاههای انسان را عوض کند و بخواهد مانوری هم درون اين زمینه داشته باشد ولی من هیچ وقت همچین اتفاقی برایم نیفتاده هست.

این بازیگر با تکدیب اینکه بعد از شکارچی شب تهدید به مرگ شده هست اعلام کرد: من از دقت و زمان گذاشتن آقای شیخ طادی برای پیدا کردن فکتهای واقعی خوشم می آید. ولي شاید یک بازیگر جوانتر میتوانست بهتر از من بازی کند.

کمالی با تصریح اینکه فیلمهای شیخ طادی شبیه هم نیست اعلام کرد: اعتقاد دارم این کارگردان فیلمهایش شبیه هم نیست و من از نوجوانی عاشق کارهای آقای طادی بودم و بنابراين از دیدن فیلم میوه ممنوعه این علاقه بیشتر شد.

زارعی با اشاره به اینکه ۴۰ دقیقه از بازی او درون فیلم حذف شده هست و سبب شده بعد از دیدن فیلم درون ذوقش بخورد اعلام کرد: با حذف بازی من دیگر سوریه را نمیبینیم و شاید این به خاطر شرایط دیپلماتیک بوده هست. آقای شیخ طادی درون این فیلم دست به افشاگری بزرگ و بین المللی زد اگر ولي میگذاشتند فیلم بدون حذف اکران شود. به نظر من این فیلم فیلمی آزادی خواه هست.

این بازیگر درون مورد اتفاقات داستان این فیلم اعلام کرد: سکانسهایی از این فیلم را قبل از اینکه درون دنیا اتفاق بیفتد ما به تصویر کشیدیم. مانند عملیات تروریستی که من درون پاریس انجام میدهم که بعد واقعا به وقوع پیوست. فیلم هنوزم بعد از مصله شدن حرفهای زیادی برای گفتن دارد.

*تسنیم


مطالب پیشنهادی