«شکل آب» درون سیزده رشته نامزد اسکار 2018 شد - سینمای جهان - نيوز و گفته - iCinema




۳ام بهمن ۱۳۹۶ فیلم

آی سینما: نامزدهای اسکار ۲۰۱۸ دقایقی پیش معرفی شدند و فیلم «شکل آب» ساخته گیرمو دل تورو کارگردان مکزیکی با نامزدی درون ۱۳ رشته گوی سبقت را از رقبای خود ربود. «دانکرک» با هشت نامزدی و «سه بیلبورد بیرون از ابینگ، میزوری» با هفت نامزدی درون رده های بعدی قرار گرفتند. امسال آکادمی ۹ فیلم را درون رشته بهترین فیلم نامزد جایزه کرده هست.

فیلم تاریخی «تاریک‌ترین ساعت» درون شش رشته نامزد دریافت جایزه هست و گرتا گرویگ برای «لیدی برد» به پنجمین زنی تبدیل شده که نامزد اسکار بهترین کارگردانی می‌شود. فیلم او درون پنج رشته نامزد شده هست.

فهرست کامل نامزدهای اسکار را درون ادامه ببینید:

بهترین فیلم:

مرا به نامت صدا بزن

تاریک‌ترین ساعت

دانکرک

برو بیرون

لیدی برد

لباس شبح

پست

شکل آب

سه بیلبرد بیرون از ابینگ، میزوری

 

بهترین کارگردانی:

کریستوفر نولان (دانکرک)

جردن پیل (برو بیرون)

گرتا گرویگ (لیدی برد)

پل توماس اندرسون (لباس شبح)

گیرمو دل تورو (شکل آب)

 

بهترین بازیگر نقش اول زن:

سالی هاکینز (شکل آب)

فرانسیس مک‌دورمند (سه بیلبورد بیرون از ابینگ، میزوری)

مارگو رابی (من، تونیا)

سرشا رونان (لیدی برد)

مریل استریپ (پست)

 

بهترین بازیگر نقش اول مرد:

تیموتی شالامی (مرا به نامت صدا بزن)

دانیل دی لوییس (لباس شبح)

دانیل کالویا (برو بیرون)

گری الدمن (تاریک‌ترین ساعت)

دنزل واشنگتن (رومن جی. اسراییل)

 

بهترین فیلمنامه اریژینال:

مریض بزرگ

برو بیرون

شکل آب

سه بیلبورد بیرون از ابینگ، میزوری

 

بهترین فیلمنامه اقتباسی:

مرا به نامت صدا بزن

هنرمند فاجعه

لوگان

بازی مالی

گل‌آلود

بهترین انیمیشن بلند:

بچه رئیس

برنده نان

کوکو

فردیناند

وینسنت دوست داشتنی

 

بهترین موسیقی:

دانکرک

لباس شبح

جنگ ستارگان: آخرین جدای

سه بیلبورد بیرون از ابینگ، میزوری

 

بهترین ترانه:

گل آلود

مرا به نامت صدا بزن

کوکو

مارشال

بزرگ ترین شومن

 

بهترین مستند بلند:

اباکوس: به انداز کافی کوچک برای حبس

چهره‌ها مکان‌ها

ایکاروس

آخرین مردان حلب

جزیره قوی

 

بهترین مستند کوتاه:

ادیت + ادی

هرویین

آسمان یک ترافیک سنگین درون ۴۰۵ هست

مهارت‌های چاقو

ایست ترافیک

 

بهترین فیلم خارجی زبان:

زن بی‌نظیر

توهین

بی‌عشق

درباره بدن و روح

مربع

 

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد:

ویلم دافو (پروژه فلوریدا)

وودی هرلسون (سه بیلبورد بیرون از ابینگ، میزوری)

ریچارد جنکینز (شکل آب)

کریستوفر پلامر (تمامي پول‌های جهان)

سم راکول (بیلبورد بیرون از ابینگ، میزوری)

 

بهترین بازیگر نقش مکمل زن:

مری جی. بلیگ (گل‌آلود)

الیسون جنی (من، تونیا)

لزلی منویل (لباس شبح)

لوری متکالف (لیدی برد)

اکتاویا اسپنسر (شکل آب)

 

بهترین فیلمبرداری:

بلید رانر ۲۰۴۹

تاریک‌ترین ساعت

دانکرک

گل‌آلود

شکل آب

 

بهترین چهره پردازی:

تاریک‌ترین ساعت

ویکتوریا و عبدل

شگفت‌انگیز

 

بهترین تدوین:

بیبی درایور

دانکرک

من، تونیا

شکل آب

سه بیلبورد بیرون از ابینگ، میزوری

 

بهترین جلوه‌های ویژه بصری:

بلید رانر ۲۰۴۹

نگهبانان کهکشان ۲

کانگ: جزیره جمجمه

جنگ ستارگان: آخرین جدای

جنگ برای سیاره میمون‌ها

 

بهترین فیلم کوتاه داستانی:

مدرسه دیکالب

ساعت یازده

پسرعمویم امت

بچه ساکت

واتو ووت/ تمامي ما

 

بهترین انیمیشن کوتاه:

بسکتبال عزیز

مهمانی درون باغ

لو

فضای منفی

ترانه‌های آشوبگر

 

بهترین میکس صدا:

بیبی درایور

بلید رانر ۲۰۴۹

دانکرک

شکل آب

جنگ ستارگان: آخرین جدای

 

بهترین تدوین صدا:

بیبی درایور

بلید رانر ۲۰۴۹

دانکرک

شکل آب

جنگ ستارگان: آخرین جدای

 

بهترین طراحی لباس:

دیو و دلبر

تاریک‌ترین ساعت

لباس شبح

شکل آب

ویکتوریا و عبدل

 

بهترین طراحی صحنه:

دیو و دلبر

بلید رانر ۲۰۴۹

تاریک‌ترین ساعت

دانکرک

شکل آب

 

۹۴۱۰


مطالب پیشنهادی