سازمان اوج، فیلم‌‌های اجتماعی و بازیگران علاقه‌مند به فلسفه - سینمای ایران - نيوز و گفته - iCinema
۲۳ام بهمن ۱۳۹۶ فیلم

آی سینما: نشست خبری فیلم «سوءتفاهم» با حضور احمدرضا معتمدی کارگردان، جلیل شعبانی تهیه کننده، پیمان شادمانفر مدیر فیلمبرداری و مریلا زارعی، پژمان جمشیدی، هانیه توسلی، کامبیز دیرباز و مهدی فخیم‌زاده بازیگران فیلم درون پردیس ملت برگزار شد. جلیل شعبانی تهیه کننده «سوءتفاهم» درباره سرمایه گذاری سازمان اوج درون این فیلم اعلام کرد که این سازمان علاوه بر فیلم‌های جنگی، بر روی فیلم‌های اجتماعی هم سرمایه گذاری می‌کند.

جلیل شعبانی درون ابتدای این نشست درباره سرمایه‌گذار این فیلم اعلام کرد: «به نظر می‌رسد که سازمان اوج علاوه بر فیلم‌های جنگی روی فیلم‌های اجتماعی و فلسفی هم سرمایه گذاری کند. بدیهی‌ست که پیام این فیلم سبب شد تا روی اين سرمایه گذاری کنیم.»

احمدرضا معتمدی درون ادامه نشست اعلام کرد: «اگر این تیم و همکاری نفس به نفس وجود نداشت و این فهم بالایی که اعضا از متن داشتند نبود؛ کار شکل نمی‌گرفت. من از همکاران عزیزم درون تیم بازیگری تشکر دارم؛ به خصوص بازی ویژه خانم مریلا زارعی. فضای وب سايت‌ای درون حال تصرف جهان واقعی هست و فکر می‌کنم روزی برسد که دیگر اینجا فقط دوربین باشد و هیچ جهان واقعی نباشد. این چیزی‌ست که درون ایده ابتدایی این کار از ژان بودریار برداشت کردم . بازی‌های پیچیده‌ای که بازیگران ما درون سه وجه جنایی، طنز و عاشقانه داشتند، با دقت فوق‌العاده بالا انجام شد. تشکر دارم از سرمایه‌گذارانی که اعتماد می‌کنند و درون اندیشه ما دخالت نمی‌کنند.»

مریلا زارعی درباره تجربه همکاری خود درون این فیلم اعلام کرد: «وقتی قصه‌ای را می‌خوانم و تصمیم می‌گیرم درون یک فیلم حضور پیدا کنم؛ چهار مشاور اين را مطالعه می‌کنند. یکی از آنها خواهرم هست که منتقد خوبی‌ست و خیلی سبب استمرار من درون این کار شده هست. بازی درون این فیلم کاری بسیار پیچیده بود و فکر می‌کنم موفقیت ورای خطر کردن هست. آقای معتمدی بیش از اینکه هنرمند باشد یک فیلسوف هست. تمام جلسات فیلمبرداری برای من درس فلسفه بود. ایشان فلسفه تک تک پلان‌ها را به ما می‌اعلام کرد و تمامي حرکات ما میلیمتری درباره‌اش صحبت شده هست. برای رسیدن به این نقش فشارهای روحی و ذهنی فراوانی وارد شده هست و الان که روی پرده فیلم را می‌بینم خداراشکر می‌کنم که زحمات‌مان درون فیلم به بار نشسته هست. ما درون سینما فضایی داریم که به‌شدت به سمت واقع گرایی می‌رویم و طبعا وقتی چنین متنی به دستم می‌رسد، برایم جذاب می‌شود.»

هانیه توسلی دیگر بازیگر این فیلم درون این نشست اعلام کرد: «موضوع این فیلم چیزی‌ست که ما امروز با اين مواجه هستیم. کاراکتر دختر هیچ اسمی نداشت و خیلی برایم جذاب بود. اندکی مرا یاد دورانی که برای بازیگر شدن تلاش می‌کردم؛ انداخت. این فیلم پشت‌صحنه فوق‌العاده جذابی داشت.»

نازنین مفخم درمورد تدوین این فیلم توضیح داد: «ما درون بخش اول فیلم برخلاف همیشه که دو پلان را به هم متصل می کردیم؛ سه پلان را به هم چسباندیم. این کار بسیار برای ما فوق العاده دشوار بود. درون نتیجه روان بودن بخش اول برایمان فوق العاده سخت بود. یک سوم از فیلم پلان سکانس هست که ما باید تلاش می‌کردیم ریتم متفاوتی با بقیه فیلم نداشته باشد. درون تدوین دیالوگ‌ها ما روی شانه بازیگر جلو رفتیم.»

مهدی فخیم‌زاده درباره همکاری خود با احمدرضا معتمدی درون این فیلم اعلام کرد: «من آخرین نفری بودم که به این گروه پیوستم. پانزده روز به پایان فیلمبرداری مانده بود با من صحبت شد. اولین چیزی که بعد از خواندن فیلمنامه توجهم را جلب کرد؛ این بود که با تمامی آثار امروز بسیار متفاوت هست و درواقع شبیه فیلمنامه‌های متداول نیست. معتمدی قبل از اینکه درام‌نویس باشد؛ آدمی‌ست که دغدغه‌اش فلسفه هست. ما درون تاتر از اشخاصی را داریم که دغدغه‌شان چیز دیگری‌ست و تئاتر وسیله بیان‌شان هست. من فکر می‌کنم آقای معتمدی دغدغه‌ای فیلسوفانه دارد و سینما را وسیله قرار داده تا به اين هدفش برسد. ما به ایشان اعتماد کردیم و مطابق آنچه می‌خواست پیش رفتیم.»

پژمان جمشیدی همچنین ادامه داد: «این فیلم پشت صحنه‌ای فوق‌العاده داشت. من فکر می‌کردم فقط درون فیلم‌های کمدی به آدم خوش می‌گذرد ولی به نظر می‌رسد درون فیلم‌های فلسفی هم می‌شود خوش گذراند.»

کامبیز دیرباز هم درون بخشی از این نشست اعلام کرد:« خیلی لذت‌بخش هست که آدم درون جلسه‌ای بنشیند که مدام از فیلمش تعریف شود. من مدتی بود که چنین تجربه‌ای نداشتم. پاسخگو بودن آقای معتمدی و اینکه همیشه تحلیل داشتند به ما کمک می‌کرد که راکورد بازی‌مان را حفظ کنیم. علاوه بر اين بخشی از فیلم سکانس پلان بود که این مسئله هم به من کمک می‌کرد.»

احمدرضا معتمدی درون پایان اعلام کرد: «ما تلاش کردیم تا این فیلم را درون ژانر معمایی و عاشقانه بسازیم. درون کنار حرفه‌ای‌ترین عوامل سینما، فکر می‌کنم ما امسال رقیب فیلم‌های کمدی درون فروش باشیم.»

۹۴۱۲


مطالب پیشنهادی