راه اندازی دیوار مشاهیر درون دانشگاه صدا و سیما - خبري سینمای ایران و جهان
۲۲ام اسفند ۱۳۹۶ فیلم

سینماپرس: رییس دانشگاه صداوسیما از راه اندازی دیوار مشاهیر درون این دانشگاه نيوز داد و اعلام کرد تصاویری از ۵۶ فارغ التحصیل این دانشگاه که افراد مشهوری شده اند بر دیوار نصب شده هست.

به گفته سینماپرس، شهاب اسفندیاری رییس دانشگاه صداوسیما درباره مراسم پرده برداری که روز ۲۰ اسفند از تصاویر چهره های مشهور این دانشگاه انجام گرفته هست، اعلام کرد: دانشگاه صداوسیما قدمتی ۴۸ ساله دارد ولي کمتر شناخته شده هست که یک دلیل اين این هست که این دانشگاه درون طول این سال ها نام های مختلفی داشته هست.

وی ادامه داد: این دانشگاه درون بدو تاسیس، مدرسه ملی عالی سینما و تلویزیون نام داشت و بعد از انقلاب مرکز آموزش سازمان رادیو و تلویزیون نام گرفت. چندی بعد هم به دانشکده صداوسیما تبدیل شد و از سال ۶۱ دانشجو گرفت.

اسفندیاری با اشاره به اینکه هنرمندان و فعالان وب سايت ای بسیاری از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند، توضیح داد: درون این سال ها نسل های مختلفی از هنرمندان سینما و تلویزیون از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند و ما روز ۲۰ اسفند ۹۶ برای اولین بار درون این دانشگاه مراسم ۴۸ سالگی اين را برگزار کردیم و از دانشجویان و مدیران و کارمندان نمونه دانشگاه هم تجلیل شد.

وی اضافه کرد: ان شاءالله هر سال ۲۰ اسفند این مراسم را برگزار می کنیم و باز هم تجلیل از چهره های این دانشگاه را درون نرم افزار هایمان خواهیم داشت.

رییس دانشگاه صداوسیما با اشاره به مراسم پرده برداری از تصاویر دانش آموختگان این دانشگاه درون ۲۰ اسفند که با حضور عبدالعلی علی عسکری رییس صدا و سیما برگزار شد، اعلام کرد: درون این مراسم از دیوار مشاهیر دانشگاه پرده برداری شد که تصاویری از ۵۶ نفر از دانش آموختگان این دانشگاه بر اين نصب شده هست. این افراد چهره های صاحب نام عرصه سینما و تلویزیون هستند که امثال منوچهر شاهسواری، پوران درخشنده، محمدمهدی عسگرپور، علیرضا رئیسیان، علی معلم و حتی جوانانی چون محمدحسین مهدویان، محمدرضا خردمندان و حتی مدیران ارشد وب سايت ملی چون مجید آخوندی، اسماعیل قدیمی، جعفر صافی و… درون میان آنها وجود دارد.

وی درون پایان بیان کرد: دیوار مشاهیر همچنان درون حال تکمیل شدن هست و هر بار افراد ممتاز و چهره های جدیدی که از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند به اين اضافه می شوند.

*مهر


مطالب پیشنهادی