ذهن خودتان را «گِل» بگیرید! - سینمای ایران - نيوز و گفته - iCinema
۹ام اسفند ۱۳۹۶ فیلم

شب گذشته احمد نجفی با حضور عکاسان و خبرنگاران درونِ ساختمان شماره ۲ خانه سینما را که محل استقرار شورای صنفی نمایش بود، با گِل پوشاند و به اصطلاح خودش «گِل گرفت» و طبیعی بود که انتشار تصوير‌ها و ویدیوی این حرکت با واکنش تهیه کنندگان سینما روبه‌رو شود و اغلب کسانی که موضع گرفته‌اند، درون تقبیح عمل نجفی گفته‌اند و نوشته‌اند.

نجفی درون اعتراض به وضعیت اکران فیلم «من یک ایرانی‌ام» علیه شورای صنفی نمایش وارد عمل شد و تهیه کنندگان فعال درون امور صنفی او را با احمدی نژاد مقایسه کرده‌اند. نجفی درون دوران دولت دهم عضو شورای عالی سینما بود که رئیس جمهور وقت تشکیل داده بود.

غلامرضا موسوی درون واکنش به اقدام نجفی نيوز داده که «من یک ایرانی‌ام» درون یک روز درون «بهترین سینما پایتخت» طی شش سانس فقط دو بلیت فروخته و نوشته که نجفی مثل مرشدش (احمدی نژاد) دچار فراموشی شده هست.

سیدمحمود رضوی دیگر تهیه کننده سینما درون توییتر خطاب به نجفی نوشته هست: «کاش وقتی درون عصبانیت و به تحریک دیگران به عنوان یک هم‌صنف حرمت نگه نداشتید و درب بخشی از صنف را گل گرفتید، به تبعات اين هم فکر می‌کردید که شاید روزی همان دیگران دهان تمامي ما را گل بگیرند.»

منیژه حکمت کارگردان و تهیه کننده سینما هم درون اینستاگرام با انتشار تصوير‌های احمد نجفی درون کنار احمدی نژاد، سعید مرتضوی و محمد رویانیان نوشته هست: «جناب اقاى احمدنجفى شما هشت سال درونِ این مملکت را گِل گرفتید . یادتونه روزى که رییس جمهورتون ملت ایران را خس و خاشاک خطاب کرد شما پشت سر ایشان نیشخندتان تا بناگوشتان باز بود؟ یادتونه هشت سال ما را خانه نشین کردید؟ یادتونه شما تئوریسین فرهنگى دولت اقاى احمدى نژاد بودید و با کمال بیشرمى ما راتحقیر میکردید و ما مردم ، نگرانى و دلهره هامون رو با هم تقسیم میکردیم ، یادتون هست؟؟؟؟ ما خوب یادمون هست ، بهتر هست ذهن و مغزتان را گِل بگیرید و لطفا و خواهشا فرصت طلبى نکرده و روى موج اعتراضى سینماى مستقل نسبت به شرایط موجود سوار نشوید.»

فیلم «من یک ایرانی‌ام» به تهیه کنندگی احمد نجفی قرار بود قبل از جشنواره فیلم فجر اکران شود که او درون اعتراض به شرایط اکران دو هفته از نمایش اين جلوگیری کرد. این فیلم بعد از جشنواره روی پرده رفت و شکست خورد.

۹۴۱۰


مطالب پیشنهادی