دوست دارم رئیس جمهور با دیدن فیلم من عذاب وجدان بگیرد! - سینمای ایران - نيوز و گفته - iCinema
۲۲ام بهمن ۱۳۹۶ فیلم

نشست خبری فیلم سینمایی «کار کثیف» با حضور خسرو معصومی کارگردان، نویسنده و تهیه کننده ، پدرام شریفی، پیام احمدی نیا، مهران نائل، سام ولی پور، الهام نامی بازیگران فیلم  درون پردیس ملت برگزار شد. درون این نشست خسرو معصومی تاکید کرد که می خواسته با برخی از جملات این فیلم تفاوت عملکرد دولت روحانی با دولت محمود احمدی نژاد را مقایسه کند. او همچنین تاکید کرد که احمدی نژاد برای نظام جمهوری اسلامی یک فاجعه هست.

 پدرام شریفی بازیگر این فیلم درون ابتدای این نشست اعلام کرد: «کار کردن با خسرو معصومی برایم تجربه بسیار درجه یکی بود. من جديد کارم ولی خیلی از همکاری با این کارگردان لذت بردم و امیدوارم ادامه داشته باشد.»

 الهام نامی دیگر بازیگر «کار کثیف» درباره تجربه همکاری خود با خسرو معصومی توضیح داد: «بازیگری که تجربه همکاری با خسرو معصومی را نداشته باشد، چیز بزرگی را از دست داده هست. این یک شانس برای من بود که درون این کار حضور داشتم و مدتها قبل‌تر فیلمنامه را خواندم و با اين هم ذات‌پنداری کردم.»

 معصومی درباره مقایسه دولت حسن روحانی با محمود احمدی نژاد درون این نشست اعلام کرد: «زمانی که فیلمنامه را می‌نوشتم و داستانش را تعریف کردم، می‌گفتند بی‌خیال شو. داستان پسری که عرق می‌فروشد ممیزی هست. من گفتم اسم فیلم را «کار کثیف» می‌گذارم و می‌دانم می‌توان نمایش‌اش داد.»

حسین زندباف تدوین گر «کار کثیف» مورد ریتم تدوین این فیلم اعلام کرد: «ریتم درون فیلمنامه شکل می‌گیرد و درون تدوین فقط آنچه نوشته شده ارائه می‌شود. کارگردانی دو صفحه دیالوگ را با یک پلان می‌گیرد، یکی دیگر با چند پلان. این کات شدن‌ها می‌تواند ریتم دیگری به کار بدهد.»

 گبرلو درون ادامه مورد زمان زمان این فیلم سوالی را مطرح کرد که معصومی درون پاسخ اعلام کرد: «من درون ایام جشنواره این روزها درون خانه بودم و دخترم کارها را دید.  بعد با زندباف حرف زدیم و یک ربع از فیلم را کم کردیم و بخش‌هایی را که به فیلم ضربه نمی‌زند، حذف کردیم. فکر کنم به این صورت دیگر خسته کننده نباشد.  الان فیلم را به ۱۱۲ دقیقه رسانده‌ایم.»

 معصومی همچنین درباره شباهت گریم و ظاهر پدرام شریفی درون این فیلم به سایر کارهایش اعلام کرد: «این سینمای ما هست. من «سالوادور…»ساز نیستم. سینماگران خارجی دیگر هم سینمای خودشان را دارند. تماشاگر با تماشاگر فرق دارد و وظیفه ما فقط پول درون آوردن نیست و باید تماشاگر تربیت کنیم.»

پدرام شریفی درباره این موضوع ادامه داد: ««شبیه فیلم «بادیگارد» که نیستم. من قطعا شبیه اين فیلم نیستم. آنجا بادیگارد بودم و اینجا عرق می‌فروشم و کلا نقش‌هایم فرق دارد!»

معصومی همچنین درباره پایان بندی «کار کثیف» اعلام کرد: «من دوست دارم حسن روحانی با دیدن فیلم من عذاب وجدان بگیرد!  نمی‌خواهم درون مورد موضوعات حاشیه‌ای حرف بزنم ولی باید بدانیم بیکاری ساده نیست. و من می خواستم با این فیلم و این پایان درون مورد این فاجعه اجتماعی حرف بزنم.»

او همچنین درون  مورد توقیف فیلم «خرس» توضیح داد: «درون مورد فیلم خرس هم اولین باری که شورای نمایش فیلم را دید پروانه گرفت که به جشنواره امد. آقای سجادپور چوب لای چرخ گذاشت و اجازه نداد کارم پیش برود. طلاب حتی خرس را دیدند و اين‌ها هم گفتند هرکس مخالف هست بگویید ما با آنها حرف بزنیم.  از من می‌پرسند فیلم ضد جنگ هست و من می گویم مگر شما طرفدار جنگ هستید؟ من حق دارم از تنفر خودم از جنگ صحبت کنم. امام فرمودند جنگ نعمت هست. ایثار و فداکاری بود که امام گفتند جنگ، فرهنگ مقدسی هست. وگرنه آدمکشی درون هیچ دینی پسندیده نیست…  خرس درون خارج اکران شد و درون جشنواره‌های زیادی جایزه برد ولی واقعیت این هست نمی‌دانم چرا برای «خرس» کسی قدمی برنمی‌دارد. از منتقدان می‌خواهم که درون نقدهایشان درون مورد این مسئله صحبت کنند تا کمی به فکر فیلم من هم باشند.»

معصومی همچنین درباره نبود گویش شمالی درون این فیلم توضیح داد: «درون مورد لهجه هم من بدم می‌آید که درون فیلم کسی با لهجه حرف بزند. ادای لهجه جایی را درون آوردن اصلا دوست ندارم. رضا ناجی جایزه‌های که گرفت، برای لهجه‌اش که نبود، او خوب بازی کرد. این اهمیت دادن به لهجه‌ها مربوط به سینمای ما بود و اين طرف دنیا کسی به این مسائل کاری ندارد.»

معصومی درون پایان و درون مورد تمام شدن فیلم با یک حادثه هم اظهار کرد: «یک فیلمساز ترکی درون آلمان هست به اسم آتارکین فیلمی به اسم المیرا دارد که کل فیلم عنصرش براساس تصادف هست. با این حال فیلمش را که دیدم کاملا برایم قابل باور بود. درون مجموع این نوع نگاه من هست و من غافلگیری آخر فیلم را دوست دارم.»

۹۴۱۲


مطالب پیشنهادی