درون جنگ شهدای زرتشتی، کلیمی و بهایی داشتیم - سینمای ایران - نيوز و گفته - iCinema
۳۰ام بهمن ۱۳۹۶ فیلم

نشست خبری فیلم سرو زیر آب با حضور محمد علی باشه آهنگر کارگردان، سید حامد حسینی تهیه کننده،  مسعود رایگان، مینا ساداتی، رضا بهبودی، مهتاب نصیرپور، ستاره اسکندری و سیاوش چراغی پور بازیگران این فیلم درون پردیس ملت برگزار شد. درون این نشست محمد علی باشه آهنگر تاکید کرد که شهدای زرتشتی نسبت به جمعیت‌شان از شهدای شیعه بیشتر هست و ما درون جنگ تحمیلی هم شهدای بهایی، زرتشتی و کلیمی داشتیم

باشه آهنگر درون ابتدای این نشست درون مورد روایت «سرو زیر آب» اعلام کرد: «میشود فیلمنامه را هر جوری نوشت و جراحتهایی را برای برخی غلیض تر و یا رقیق تر کرد. قصه اصلی ما چون معراج الشهدا هست که این اتفاقات درون اين می افتد باید قسمتهایی حتماً نمایش داده می شد.»

او درون مورد احتمال عوض کردن ژانر فیلمسازی‌اش اعلام کرد: «سال ۹۰ تا ۹۵ که این فیلم را ساختم اتفاقات مختلفی برای من افتاد و حتی ویس جلویم گذاشتند تا ببینند من ملیت را بیشتر قبول دارم یا شیعه را… ۱۶ بار این فیلم نامه بازنویسی کردیم که کار بسیار سختی هست. امیدوارم شش سال شش سال نخواهم فیلم بسازم. از مخاطبان ولي تشکر میکنم که به من قوت قلب میدهند.»

این کارگردان درون مورد طولانی شدن ساخت این فیلم اعلام کرد: «این کشور برای تمامي هست. من سالها پیش بحث قومیتها را مطرح کردم که کاملا به امنیت ملی مرتبط هست. شهدای زرتشتی نسبت به جمعیتشان از شهدای شیعه بیشتر هستند. ما شهید کلیمی مسیحی زرتشتی و حتی بهایی داریم. به من درون این فیلم فشار می آوردند که زرتشتیان را بردار و اهل سنت را بگذار. مثلاً یکی از اشکالاتی می‌گفتند این بود: درون سکانس هور درون فیلمنامه نوشته شده بود پیکرها را با طناب به هم میبندند ولی جایی به من گفتند شما مثل فلان میخواهید اینها را به هم ببندید. من به آنها گفتم اگر یک سکانس کارگردانی کرده باشید میبینید که درون شب درون مه و فضای شیمیایی درون آب متوجه میشدید من این طناب دیده نمیشود و گفتم طناب نبندم از چه چیزی دسترس کنم، گفتند از روبان.»

آهنگر درون مورد اسپانسرهای این فیلم اعلام کرد: «بسیاری از بخشهای خصوصی ما ابتدا پولهایشان را از بخش دولتی گرفتند و آرام آرام رشد کردند. من آرزویم هست که درون بخش خصوصی تهیه کنندگان دلشان به فیلمنامه های من گرم شود.»

این کارگردان درون مورد بخش هایی از فیلمنامه که درون مورد کشتار مکه درون دهه ۶۰ هم اعلام کرد: «فیلمنامه قبل از فاجعه منا نوشته شده بنابراین اشاره به حادثه مکه به خاطر اتفاقات منا نبود.»

از حاشیه های این فیلم به صدا درآمدن آژیر خطر درون سالن بود که گویا بر اثر دود سیگار اتفاق افتاده بود.

۹۴۱۲


مطالب پیشنهادی