درخواست مسئولان فجر از وزیر ارشاد برای کاهش سهمیه وب سايت‌ها درون جشنواره سال آینده
۲۲ام بهمن ۱۳۹۶ فیلم


مدیر روابط عمومی جشنواره فیلم فجر از درخواست مسئولان فجر برای کاهش سهمیه وب سايت‌ها درون جشنواره سال آینده نيوز داد.

به گفته سینماخبرمسعود نجفی مدیر روابط عمومی سی و ششمین دوره جشنواره فیلم فجر، درون گفتگو با خبرنگار حوزه سینما گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ درون مورد جشنواره امسال اعلام کرد: آخرین روز جشنواره را درون سینمای وب سايت (پردیس ملت) می گذرانیم. ولي جشنواره تا پایان روز ۲۲ بهمن برای مخاطبان درون سینماهای مردمی ادامه خواهد داشت. امسال با دقت به تعداد فیلم ها که درون یک چارچوب مشخص اعلام شد و هیئت گزينش هم به اين پایبند بود، داورهای جشنواره، اهالی وب سايت و حتی علاقه مندان به سینما درون پردیس های مردمی با فراغ بال فیلم ها را دیدند و از آنها استقبال کردند. درون این دوره به دلیل چارچوب بندی های مشخص جشنواره، هم قضاوت فیلم ها منصفانه تر و هم مطالبی که وب سايت ها نسبت به جشنواره منعکس کردند، مناسب تر از ادوار قبل بود.

وی همچنین درباره تعداد خبرنگاران، عکاسان، منتقدان و فیلمبرداران حاضر درون جشنواره سی و ششم اعلام کرد: درون این دوره نزدیک به دو هزار نفر متقاضی حضور درون جشنواره بودند که به درخواست بیش از هزار و دویست نفر آنها جواب مثبت داده شد. این افراد از میان منتقدان، اهالی وب سايت های شنیداری، دیداری و مکتوب، عکاسان و فیلمبرداران گزينش شدند.

مدیر روابط عمومی سی و ششمین دوره جشنواره فیلم فجر درباره حضور بیش از حد عکاسان درون این دوره خاطرنشان ساخت: ستاد جشنواره برای خبرنگاران و عکاسان الزاماتی را معین کرده بود؛ مثل داشتن مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و تخصصی بودن وب سايت. تمامي آیتم ها بررسی و سپس به اهالی وب سايت کارت داده شد و خارج از این روال به هیچ  فردی گارت داده نشد. درون مورد عکاسان هم باید اعلام کرد که تمامي آنها از یک وب سايت مشخص معرفی شدند. ستاد جشنواره حتی برای بسیاری از عکاسان وب سايت ها، کارتی صادر نکرد.

وی ادامه داد: به هرحال باید اعلام کرد تعداد خبرنگاران و عکاسان درون جشنواره فیلم فجر زیاد هست و شاید لازم باشد از دوره های بعد شرایط و آیتم‌های بیشتری را برای اهالی وب سايت لحاظ کنیم. این مطلب به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی هم انتقال داده شد. طبیعتاً امکان دارد تعدادی از اهالی وب سايت درون جشنواره سال آینده حذف شوند؛ ولي شرایط برای دیگر افراد بسیار بهتر خواهد شد.

وی همچنین درباره میزبانی پردیس ملت از خبرنگاران درون سال آینده خاطرنشان کرد: این امر به تصمیم دبیر آینده جشنواره فیلم فجر بستگی دارد؛ ولي بازخوردهای نهایی نسبت به برگزاری جشنواره امسال درون این مکان بسیار مهم هست.

نجفی درون پایان اعلام کرد: شاید اهالی وب سايت شرایط سختی را درون روزهای اول برگزاری جشنواره درون پردیس ملت گذراندند، ولي به شخصه از تمامي دوستان وب سايت‌ای بابت همکاری تشکر فراوان دارم.

انتهای پیام/

 

توضیحات مدیر روابط عمومی جشنواره فیلم فجر درباره تغییرات احتمالی جشنواره سال آینده


مطالب پیشنهادی