حواشی اکران فیلمهای سینمایی درون روز ششم جشنواره فیلم فجر
۲۰ام بهمن ۱۳۹۶ فیلم


برگزاری ششمین روز از سی و ششمین دوره جشنواره فیلم فجر درون پردیس سینمایی ملت با حاشیه های زیادی همراه بود.

به گفته سینماخبرششمین روز از سی و ششمین دوره جشنواره فیلم فجر به کار خود پایان داد که فیلم های «سرو زیر آب»، «تنگه ابوقریب» و «اتاق تاریک» برای اهالی وب سايت درون پردیس سینمایی ملت نمایش داده شد.

درون ابتدا نوبت به فیلم محمدعلی باشه آهنگر رسید. فیلمی که با استقبال خوبی روبرو نشد و به نوعی انتطارها را از این کارگردان باسابقه خوب برآورده نکرد؛ ولي درون بخشی از نشست پرسش و پاسخ اين درون همین زمینه یعنی عدم کیفیت لازم با حواشی روبرو شد که باشه آهنگر اذعان داشت: فیلمنامه شامل ممیزی های فراوانی شده و چندین سال درگیر این جریان شده تا بالاخره توانسته فیلم را بسازد.

درون این نشست باشه آهنگر از ممیزی هایی تعجب برانگیز یک کلمه ای که ماهها او را معطل نگه داشته نیز یاد کرد و درون جایی دیگر تهیه کننده این اثر بیان کرد: بودجه «سرو زیر آب» از خیلی از فیلم های حوزه دفاع مقدس که درون چند سال اخیر ساخته شده، کمتر هست.

درون ادامه نوبت به نمایش «تنگه ابوقریب» به کارگردانی بهرام توکلی و تهیه کنندگی سعید ملکان رسید که با استقبال خوب تماشاگر و نظرات مثبت اهالی وب سايت همراه بود. فیلمی که رشادت های عزیزان این مرزو بوم را درون جنگ تحمیلی درون قالب فیلمنامه ای خوب، فضاسازی مناسب و…بیان می کرد.

نشست پرسش و پاسخ این فیلم نیز با حواشی همراه شد که شامل بحث های بودجه ای تا واکنش بهرام توکلی نسبت به بکار بردن واژه سینمای مستقل از سوی برخی سینماگران بود.

 سومین فیلم «اتاق تاریک» بود که نمایش داده شد و بنابراين از اين نتوانست نظرات مثبت گسترده ای از بین اهالی وب سايت را جذب کند.

نشست این فیلم بیشتر از دو فیلم قبلی به حاشیه کشیده شد. روح الله حجازی کارگردان اثر درباره نحوه انتشار برخی نقدهای منتشر شده درباره فیلمش درون برخی وب سايت ها اعتراض داشت که برخی اهالی وب سايت نیز به این امر واکنش نشان دادند و این سبب به حاشیه کشیده شدن نشست شد.

درون بخش دیگر، حجازی اعلام کرد: متاسفانه وب سايت ها قبلا مضمون را نقد می کردند، بعد از مدتی یاد گرفتند تکنیک را هم نقد کنند. درون این مراسم ساره بیات بازیگر اصلی زن فیلم حضور نداشت.

ششمین روز از جشنواره فیلم فجر با تمامي فراز و فرودهایش به پایان رسید تا اهالی وب سايت و سینماگران منتظر روز هفتم اين باشند.

 

انتهای پیام/


مطالب پیشنهادی