حاتمی کیا: داوران جشنواره باید التزام‌شان را به آرمان‌های انقلاب بگویند، مثل انتخابات - سینمای ایران - نيوز و گفته - iCinema
۱ام اسفند ۱۳۹۶ فیلم

درون حالی که واکنش‌های موافق و مخالف به صحبت‌های ابراهیم حاتمی کیا درون اختتامیه سی و ششمین جشنواره فیلم فجر ادامه دارد، او امروز درون یک مراسم عمومی درباره این واکنش‌ها صحبت کرده هست. او گفته سه دقیقه حرف زدن او سبب «توفان» شده و از افشاگری علیه خود انتقاد کرده هست. کارگردان «به وقت شام» درباره داوران جشنواره هم الزام جدیدی درون نظر گرفته هست.

خبرگزاری ایسنا گفته داده که امروز ۲۹ بهمن مراسمی با عنوان «حنجره سرخ» به درخواست جمعی از خانواده شهدای دفاع مقدس، شهدای هسته‌ای و مدافع حرم برای تقدیر از ابراهیم حاتمی‌کیا کارگردان فیلم «به وقت شام» درون پردیس سینمایی ملت برگزار شد و درون این مراسم علاوه بر صحبت‌های تعدادی از خانواده‌های شهدا، از پیام تصویری سردار قاسم سلیمانی برای حاتمی‌کیا هم رونمایی شد.

درون این نرم افزار ابراهیم حاتمی‌کیا با اشاره به حاشیه‌هایی که بنابراين از صحبت‌های او درون اختتامیه جشنواره فیلم فجر به وجود آمده هست، اعلام کرد: «این روزها می‌بینم که درون وب سايت‌ها سر و صداها خیلی شدت گرفته درون حالی که کل حرف زدن من سه دقیقه شد و چه توفانی به پا شده هست. چه اتفاقی پیش آمده که یکی می‌خواهد مرا به چپ و راست وصل کند یا اینکه به انحای مختلف مرا افشا کند.»

او از برخی موضعگیری‌ها بعد از حرفهای خود درون اختتامیه انتقاد کرده و ولي برای داوران جشنواره هم باید جدیدی درون نظر گرفته هست: «نمی‌دانم نان چه کسانی را از سر سفره‌شان برداشته‌ام که اینطور غضب می‌کنند ولی معتقدم جشنواره فجر این انقلاب باید به این مساله بپردازد. باید کسانی که داور این جشنواره می‌شوند التزامشان را به آرمان‌های انقلاب بگویند. تعارف نداریم. مثل شرکت درون انتخابات هست و وقتی زمان انتخابات می‌شود می‌پرسند شما به انقلاب و رهبری التزام دارید.»

کارگردان «به وقت شام» درون ادامه گفته هست: «این‌ها را به شخص خاصی نمی‌گویم چون سال‌هاست این اتفاق می‌افتد و این زخم زدن‌ها ادامه داشته هست. من از این مسیر رد شده‌ام و بیشتر برای آنهایی می‌گویم که بعدها می‌آیند چون فکر می‌کنم وحشت می‌کنند از اینکه بگویند ما نیز التزام داریم و سرسپرده شهدا و انقلاب هستیم.»

او درباره سخنرانی اعتراضی‌اش هم توضییح داده: «والله وقتی بالای سن اين حرف‌ها را می‌زدم ۲۰ ثانیه قبلش تصوری نداشتم که آنها را بگویم ولی احساس کردم باید گفته شوند.»

۹۴۱۰


مطالب پیشنهادی