جهت انقلابی را با دقّت تمام حفظ کنید/ دستمایه‌های امید درون کشور بی‌شمار هست - خبري سینمای ایران و جهان
۲ام بهمن ۱۳۹۶ فیلم

سینماپرس: درون پی دیدار جمعی از مستندسازان جوان با رهبر انقلاب، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای درون پیامی خطاب به مستندسازان جوان، ۵ نکته را به این جوانان توصیه کردند.

به گفته سینماپرس، درون پی دیدار شیرین جمعی از مستندسازان جوان با رهبر انقلاب درون تاریخ ۲۱ دی ماه ۹۶، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فردای اين روز درون پیامی خطاب به مستندسازان جوان، ۵ نکته را به این جوانان توصیه کردند.

متن پیام رهبر معظم انقلاب به این شرح هست:

«بسمه تعالی

جوانان عزیز مستندساز!

 درون پی جلسه‌ی شیرین دیشب، این نکته‌ها را درون یاد نگه‌ دارید:

۱.جهت انقلابی را با دقّت تمام حفظ کنید. بازی‌های تکنیکی و شهرت حرفه‌ای، بر صفا و درستکاریِ انقلابیِ کار، غلبه نکند. با سرِ افراشته، زبان و عمل، نشان دهید که مؤمن انقلابی‌اید.

۲.جنگ نرم دشمن، برپایه‌ی دروغ و تحریف و شایعه و سانسور و بایکوت بنا شده هست؛ هنر شما میتواند با سند، کار دشمن را بی اثر کند. تاریخ چهل‌ساله‌، لبریز از سندها  بر حقّانیّت جمهوری اسلامی و کج‌روی و گمراهی دشمنان هست.

۳.یک هدف اساسی دشمن، ترویج بدبینی و نومیدی هست؛ دستمایه‌های امید درکشور بی‌شمار هست. هنر شما قادر هست با استناد به واقعیّات، سرچشمه‌ی امید و شوق و حرکت باشد.

۴.مستند انتقادی، مفید و لازم هست. لحن اثر باید ناصحانه و چاره‌جویانه باشد. درون انتقاد، لحن خصمانه و یأس‌آلود و هرج‌ومرج‌طلبانه، فایده‌ی اين را تبدیل به زیان میکند. زبان طنز به رسایی و سودمندی اثر کمک میکند.

۵.رضای خدای را درون کارها درون نظر بگیرید و از او کمک بخواهید.

والسّلام علیکم و رحمةاللّه»

دستخط پیام مقام معظم رهبری به مستندسازان جوان

گفتنی هست جمعی از مستندسازان انقلاب، ۲۲ دیماه درون دیدار صمیمانه‌ای با رهبر معظم انقلاب اسلامی، مسائل خود را با معظم له درون میان گذاشتند. درون این جلسه وحید چاووش، محمدعلی فارسی، حسین شمقدری، علی صدری نیا، محسن یزدی، مهدی نقویان، نادر طالب‌زاده، سلیم غفوری، محسن اسلام‌زاده، محسن آقایی، محسن برونی، حسن یادگاری، کمیل سوهانی و … حضور داشتند.


مطالب پیشنهادی