جنجال درباره بلیت‌های جشنواره فیلم فجر ادامه دارد - سینمای ایران - نيوز و گفته - iCinema
۱۱ام بهمن ۱۳۹۶ فیلم

صحبت‌های مدیر پردیس سینمایی آزادی درباره اختصاص سهمیه بلیت‌های جشنواره فیلم فجر به نهادها و ارگان‌ها با انتقاد شدید یکی از مسئولان جشنواره مواجه شده هست. رضا سعیدی‌پور گفته بود برای سانس‌های آخر شب چیزی بلیتی برای فروش به مردم باقی نمی‌ماند چون دبیرخانه جشنواره سهمیه را به ارگان‌ها می‌دهد. ولي مدیر امور سینماهای جشنواره فیلم فجر صحبت‌های مدیر سینما آزادی را «دروغ» خوانده هست.

درون حالی که ابهام‌ها درباره بلیت فروشی جشنواره و اختصاص سهمیه‌های «ویژه» قبل از آغاز پیش‌خرید اینترنتی برای مردم رفع نشد، سعیدی پور روز شنبه به خبرگزاری فارس درباره میزان بلیت‌های ارائه شده درون گیشه سینما آزادی برای سی و ششمین جشنواره فیلم فجر گفته بود: «همیشه می‌گویند ۲۰ درصد فروش درون گیشه سینما موجود هست. به طور معمول درون سانس های سه و چهار (آخر شب) حتی یک بلیت برای گیشه از طرف  ستاد جشنواره به سینما اختصاص نمی‌یابد. علتش هم تقاضای زیاد ارگان‌ها و سازمان‌ها هست. به همین دلیل درون اکثر سانس‌های شب ما بلیت برای گیشه نداریم.»

او درون عین حال امکان دیدن فیلم‌ها برای مردم را امکان پذیر دانسته بود: «ولي این نوید را باید بدهم که به طور معمول افرادی که علاقمند به حضور درون جشنواره فیلم فجر هستند و جلوی سینما آزادی می آیند دست‌خالی بیرون نمی‌روند و درون سانس فوق العاده می‌توانند فیلم مورد نظر را ببینند یا درون کف سالن نمایش فیلم‌ها را دنبال می‌کنند.»

فرجی: چرا چنین حرفی زدید؟

محمدرضا فرجی مدیر امور سینماهای سی و ششمین جشنواره فیلم فجر درون واکنش به حرف‌های مدیر سینما آزادی به ستاد خبری جشنواره اعلام کرد: «من درون عجب هستم که جناب سعیدی‌پور چرا و چگونه بدون تحقیق چنین حرفی زده هست! باتوجه به اینکه ما هنوز هیچ گونه بلیتی از سهم گیشه‌های سینماها را تحویل نداده‌ایم، نمی‌دانم این اطلاعات غلط از کجا به ایشان رسیده هست؟ این کذب محض هست و اگر بخواهم با تندی پاسخ دهم، می گویم این حرف، دروغی بیش نیست.»

فرجی درون ادامه تاکید کرده که درون تمامی سانس‌های پردیس آزادی، بلیت‌های مردمی درون نظر گرفته شده و گفته هست: «من از مدیر پردیس آزادی یک سوال می‌پرسم و انتظار دارم پرسش من را جواب دهد؛ آقای سعیدی‌پور! آیا شما صورتجلسه تحویل بلیت‌های گیشه ما را دیده‌اید که چنین حرفی زده‌اید؟»

۹۴۱۰


مطالب پیشنهادی