«جستجو»ی امیر نادری درون گنجینه شبکه مستند
۱۸ام بهمن ۱۳۹۶ فیلم


شبکه مستند سیما درون چهارمین قسمت از مجموعه «گنجینه» فیلم «جستجو» ساخته امیر نادری را برای پخش درون نظر گرفته هست.

به گفته سینماخبربه نقل از روابط عمومی شبکه مستند سیما؛ شبکه مستند سیما درون چهارمین قسمت از مجموعه «گنجینه» فیلم «جستجو» ساخته امیر نادری را برای پخش درون نظر گرفته هست.

حنیف شهپرراد درون این‌باره اعلام کرد: این فیلم، مستندی تلخ و تاریک هست که به جستجوی گمشدگان جریانات انقلاب می‌رود، «جستجو» سال ۵۸ درون تهران تصویربرداری شده و درباره جوانانی هست که درون بحبوحه انقلاب بين ١٧ شهريور ٥٧ تا پيروزی انقلاب از خانه‌هایشان خارج شدند و دیگر بازنگشتند.

وی افزود: این فیلم سیاه و سفید از خانواده‌هایی می‌گوید كه منتظر فرزندان خود هستند و آنچه برای امير نادری مهم بوده درون خانه‌هايی هست كه جوانی از اين‌ها خارج‌شده و برنگشته‌اند.

به گفته این تهیه‌کننده روایت این مستند به‌صورت اعلام کرد‌وگو با مردم هست و نریشن ندارد.

شهپرراد اعلام کرد: امیر نادری سال‌ها بعد «جستجوی ۲» را هم‌ساخت، مستندی که به موضوع «مفقودین جنگ» پرداخته هست.

گفتنی هست؛ امیر نادری زادهٔ ۷ خرداد ۱۳۲۴ از کارگردانان اثرگذار و مهم سینمای ایران هست، نادری از کودکی درون سالن سینما و تئاتر کار می‌کرد و با دیدن فیلم و نمایش، خواندن نقد فیلم و معاشرت با منتقدان، به‌طور خودآموخته وارد عالم سینما شد.

مجموعه «گنجینه» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی حنیف شهپرراد درون ۲۶ قسمت حدود یک‌ساعته پخش می‌شود و غلامعلی افشاریه گفتار متن اين را بر عهده دارد، آرین مظفری نویسنده و مسعود سلطانی ارج تدوینگر این مستند هستند.

این نرم افزار که همیشه چهارشنبه‌ها ساعت ۲۱ از شبکه مستند سیما پخش می‌شود، امشب ساعت ۸:۳۰ دقیقه پخش خواهد شد.

انتهای پیام/


مطالب پیشنهادی