تمام فیلم‌هایی که درون جشنواره فیلم فجر حضور دارند، بلافاصله بعد از جشنواره می‌توانند پروانه نمایش دریافت کنند - خبري سینمای ایران و جهان
۱۸ام بهمن ۱۳۹۶ فیلم

سینماپرس: حیدریان درون جمع خبرنگاران اعلام کرد: هر جشنواره و مراسمی مستلزم یک گزينش هست و عدم گزينش برخی به معنای این نیست که از کیفیت لازم برخوردار نبوده هست. هر رویدادی برای خودش سمت و سویی دارد و بر پايه اين آثاری گزينش می‌شود.

به گفته سینماپرس، محمدمهدی حیدریان رئیس سازمان سینمایی درون جمع خبرنگاران، درباره سی‌وششمین جشنواره فیلم فجر اعلام کرد: جشنواره فیلم فجر و نشست‌هایش تمرینی هست برای با هم اعلام کرد‌وگو کردن. حتماً ما درباره تمامي چیز نمی‌توانیم نظر بدهیم و وقتی نظر می‌دهیم به این معنی نیست که طبق نظر ما تمامي چیز بتواند عملی شود. هر جشنواره و مراسمی مستلزم یک گزينش هست و عدم گزينش برخی به معنای این نیست که از کیفیت لازم برخوردار نبوده هست. هر رویدادی برای خودش سمت و سویی دارد و بر پايه اين آثاری گزينش می‌شود.  

وی درون پاسخ به سوالی درباره وجود خشونت درون فیلم سینمایی «لاتاری»، بیان کرد: من فیلم سینمایی «لاتاری» را ندیده‌ام. قاعدتاً هم هیئت گزينش باید این اثر را بررسی و گزينش می‌کرده و حتماً از استاندارد لازم برخوردار بوده که درون سی‌وششمین جشنواره فیلم فجر، فرصت حضور یافت هست. نباید این انگاره درون ذهن اهالی وب سايت وجود داشته باشد که باید تمام آثار حاضر درون جشنواره فیلم فجر درون خط فکری دولت حاضر باشد. سینما ما وسیع‌تر از این هست که بخواهد درون دنیا درباره اين بد قضاوت شود. به نظرم باید فرصت داد که سینماگران فیلم‌هایشان را بسازند و آنها را درون معرض قضاوت مخاطبان قرار بگیرد.  

رئیس سازمان سنیمایی درون پاسخ به این سوال که وقتی می‌دانستید که پردیس ملت مکان مناسبی برای برگزاری سی‌وششمین جشنواره فیلم فجر نیست، چرا اين را گزينش کردید؟ تصریح کرد: من با این انگاره موافق نیستم. ما پردیس ملت را به خاطر سهولت بیشتر اهالی وب سايت گزينش کرده‌ایم. اهالی وب سايت به آرامشی برای کارشان نیازمندند که درون برج میلاد تهران و شلوغی‌های اين این  مهم محقق نمی‌شد. پردیس سینمایی ملت یکی از مکان‌هایی هست که اهالی وب سايت می‌توانند درون اين به راحتی کارشان انجام بدهند؛ ولي درون این فکر هستیم که سال به سال این جشنواره را حرفه‌ای‌تر برگزار کنیم.  

حیدریان اظهار کرد: بر خود واجب می‌دانم که از تمامی اهالی وب سايت تشکر کنم. به نظر با همراهی اهالی وب سايت، یکی بهترین دوره‌های جشنواره فیلم فجر را پشت سر می‌گذاریم. خوشبختانه وب سايت‌ها امسال علاوه بر نقدهای منصفانه خود درون تلاش هستند که جشنواره فیلم فجر بهتر برگزار شود. حضور شما وب سايت‌ها سبب شده هست که شور و نشاط جشنواره فیلم فجر نه تنها درون تهران بلکه درون تمام کشور احساس شود. یکی از بخش‌هایی که بازخوردهای خوبی از اين دریافت کرده‌ایم، بخش سیمرغ و پروانه‌ها بوده هست.

وی درون پاسخ به این سوال که به تازگی حواشی درباره آرای مردمی ایجاد شده هست و این حواشی از عدم نظارت‌های لازم درون بخش آرای مردمی حکایت دارد، چه کارهایی برای نظم بخشیدن به این بخش انجام شده هست؟، اعلام کرد: مسئولان این خانه سینما هستند، ولی اين چیزی که مربوط به سیاست‌های این بخش هست را عرض می‌کنم. تاکید ما برای بخش دریافت آرای مردمی بر حرفه‌ای‌تر برگزار شدن بوده هست. این بخش، بخش مهمی هست، چرا که فیلم برگزیده مردم طی اين گزينش می‌شود. اختلالاتی که درون این بخش وجود دارد، مانند تمامی مشکلات درون همین جشنواره برطرف خواهد شد؛ از تمامي وب سايت‌ها می‌خواهم که همچنان پیگیر این بخش باشند تا مشکلات برطرف شود. من همین امشب بار دیگر از خانه سینمای درباره این موضوع گفته خواهم گرفت و از آنها می‌خواهم که سریع‌تر به رفع نقص کنند. تمام تلاش‌ها بخاطر این هست که امانت‌دارانه‌تر این بخش جلو برود.  

رئیس سازمان سینمایی درون پاسخ به این سوال که برخی از فیلم‌های امسال خنثی و بی‌حاشیه گزينش شده‌اند، چقدر دخالت‌های غیر سینمایی روی این بخش تاثیرگذار بوده هست؟، بیان کرد: تحقیقاً می‌گویم که هیچگونه دخالتی غیرسینمایی صورت نگرفته هست. هیچ شخصی فیلم‌های جشنواره فیلم فجر را قبل از هیئت گزينش ندیده هست. من به عنوان رئیس سازمان سینمایی هنوز بسیاری از فیلم‌ها را ندیده‌ام. درباره اکران فیلم‌ها اعلام می‌کنم تمام فیلم‌هایی که درون سی‌وششمین جشنواره فیلم فجر حضور دارند، هیچگونه مشکلی نداشته و بلافاصله بعد از جشنواره می‌توانند پروانه نمایش دریافت کنند.

*تسنیم


مطالب پیشنهادی