ترانه علیدوستی درون بین ده نقش آفرین برتر جهان
۳۰ام دی ۱۳۹۶ فیلم

فیلمگ: سایت جشنواره ترابیکا با گزينش بازیگری ترانه علیدوستی به عنوان یکی از ده بازیگر برتر بازیگران زن درون سال ۲۰۱۷ نوشته هست:درون فیلم «فروشنده»، درام اخلاقی برنده‌ی اسکار اصغر فرهادی، بازیگری ترانه علیدوستی، که سابقه‌ی همکاری با این نویسنده-کارگردان را دارد، بازی خیره‌کننده‌ای ارائه داده که تحسین بسیاری دریافت کرده هست، هم برای کارهایی که انجام داد و هم کارهایی که انجام نداده بود.

علیدوستی درون نقش رعنا، زن ایرانی متأهلی که یک شب درون منزل جدیدش توسط یک غریبه مورد تعرض قرار گرفته هست، وی از این که کاراکتر را به احساسات شخصی بیاراید سر باز می‌زند یا اين که وضعیت استثنایی پیش‌آمده را به‌گونه‌ای تصویر کند که به اتفاقات و گره‌ گشایی موجود درون فیلم محدود شود.

فیلم فروشندهاین کم‌فروشی شجاعانه درون نمایش تمایزها می‌توانست به فاصله گرفتن مخاطبی بیانجامد که منتظر تکنیک حساب شده و توانایی ناب بازیگر نیست، همین گوشه‌چشمی هست به سرسختی و ویرانی‌ حاصل درون داستان. ولي عمدتا دریافت رو‌ به رشدی وجود دارد که ثابت می‌کند نگرانی‌هایی که به پرده چنگ می‌زدند دقیقا به همان‌ اندازه‌‌ای هست که تماشاگر را مجذوب قصه کند.
شخصیتی که هر زنی را درون برمی‌گیرد که سعی دارد تا تاب و توانش را بعد از برخوردی هولناک دوباره به دست بیاورد. و تمام این‌ها درون شرایطی رخ می‌دهد که درون خفا سعی دارد تا نقشی را که هرگز نخواسته ایفا کند، و اين نقش یک قربانی هست.

منبع:دنیای تصویر

 


مطالب پیشنهادی