تاكيد رئيس وب سايت ملی بر تشكيل كميته مشترک دائمی ميان صداوسيما و وزارت آموزش و پرورش
۲۷ام دی ۱۳۹۶ فیلم


علی عسکری اعلام کرد: حتما كميته‌ای با حضور نمايندگان وب سايت ملی و وزارت آموزش‌ و‌ پرورش تشكيل شود و نرم افزار‌هایی را برای تعالی فرهنگ اسلامی طراحی كنيم.

به گفته سینماخبررئیس وب سايت ملی درون دیدار با وزیر آموزش و پرورش، با اشاره به اهمیت وزارت آموزش و پرورش و سازمان صدا وسیما درون ارتقای فرهنگ عمومی تاکید کرد: باید یک کمیته مشترک دائمی با حضور نمایندگان رئیس سازمان و وزیر آموزش و پرورش تشکیل شود تا با همفکری و هم افزایی، نرم افزار‌های ویژه ای را برای تعالی فرهنگ اسلامی- ایرانی طراحی و اجرا کنیم.

دکتر علی عسکری درون نشست مشترک معاونان و مدیران ارشد سازمان صداوسیما و وزارت آموزش و پرورش افزود: قرارگاه «معلم و مدرسه» با حضور معاونت های صدا، سیما و فضای مجازی درون وب سايت ملی تشکیل شده هست و درون این زمینه نیز وزارت آموزش و پرورش باید نقش آفرینی کند.

رئیس سازمان صداوسیما با اشاره به اهمیت افزایش سرمایه اجتماعی تصریح کرد: قطعاً درون این زمینه همکاری مشترک سازمان صداوسیما و وزارت آموزش و پرورش بسیار موثر خواهد بود و درون این مسیر شبکه های رادیویی و تلویزیونی درون تمامي استان های کشور بلندگوی آموزش و پرورش خواهند بود تا با همکاری یکدیگر کار درخوری انجام دهیم.

رئیس وب سايت ملی با تأکید بر اهمیت هم‌افزایی بین وب سايت ملی و وزارت آموزش‌وپرورش برای تعالی فرهنگ کشور خاطرنشان کرد: درون این باره لازم هست تا آموزش‌وپرورش با تمامی ظرفیت‌های موجود وارد عمل شود؛ چرا که توفیقات این هم‌افزایی، عاید ملت و کشور می‌شود.

دکتر علی عسکری درون این دیدار به تلاش وب سايت ملی برای افزایش بهره‌وری نظام آموزش و پرورش کشور اشاره کرد و اعلام کرد: وب سايت ملی با موضوعات مختلفی درون جامعه سر و کار دارد؛ ولي پرداختن به موضوع آموزش‌ و پرورش که مسئولیت تربیت و پرورش بخش بسیار مهمی از جامعه را بر عهده دارد از اولویت‌های وب سايت ملی هست.

رئیس وب سايت ملی با اشاره به اجرای طرح تکریم علم و احترام به دانش آموزان درون وب سايت ملی اعلام کرد: شبکه دو سیما مسئولیت مستقیم اجرای این طرح را برعهده دارد؛ ولي درون سایر شبکه‌ها نیز به این موضوع پرداخته خواهد شد و بر همین پايه کمیته دائمی میان وب سايت ملی و وزارت آموزش‌وپرورش برای نرم افزار‌سازی و ساخت سریال‌های آموزشی و متنوع می تواند بسیار راهگشا باشد.

دکتر علی عسکری با اشاره به هجمه وب سايت‌های غربی علیه بنیان‌های فکری و فرهنگی کشور تصریح کرد: با وجود تلاش‌های دشمن برای انفعال وب سايت ملی درون برابر ماهواره‌ها و فضای مجازی، صداوسیما همچنان باقدرت به کار خود ادامه می‌دهد و روز به روز برتوفیقات اين افزوده می شود.

رئیس وب سايت ملی، معلمان را اسوه‌ و الگوی جامعه توصیف و تاکید کرد: از شخص وزیر آموزش و پرورش می‌خواهم تا فهرستی از معلمان نمونه و برجسته کشور درون استان‌های مختلف را به ما معرفی کند تا با دعوت اين‌ها درون نرم افزار های مختلف و تاثیرگذار، هم قدردان اين ها باشیم و هم سبک زندگی شان را به مخاطب معرفی کنیم.

اهمیت حضور معلمان و دانش آموزان درون فضای مجازی، بخش دیگری از سخنان دکتر علی عسکری بود که وی درون این باره تأکید کرد: وب سايت ملی آمادگی دارد تا با مهیاکردن زیرساخت‌های شبکه اجتماعی مناسب، فضای امن و مطمئنی برای حضور معلمان و دانش آموزان و ارائه آموزش‌های مجازی به اين‌ها فراهم کند.

رئیس وب سايت ملی با اشاره به تشکیل هیئت های اندیشه ورز درون شبکه های مختلف سیما اعلام کرد: ما از حضور نماینده ویژه آموزش و پرورش درون هر یک از این هیئت های اندیشه ورز استقبال می کنیم و اين را یک فرصت برای فرهنگ کشور می‌دانیم.

نیازمند حمایت وب سايت ملی هستیم

سید محمد بطحایی، وزیر آموزش‌وپرورش نیز درون این دیدار با تشکر از همراهی موثر وب سايت ملی درون خصوص پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی تصریح کرد: درون زمینه کاهش آسیب‌های اجتماعی درون کشور همچنان نیازمند حمایت جدی وب سايت ملی هستیم و خوشبختانه با همکاری شبکه دو سیما و فضاسازی‌های روانی و فرهنگی درون کشور، فاصله آموزش‌وپرورش با جامعه کمتر شده و مقبولیت اين نیز افزایش پیدا کرده هست.

بطحایی اجرای سند تحول بنیادین را یکی از وظایف اصلی و مهم این وزارتخانه عنوان کرد و اعلام کرد: وظیفه اصلی آموزش‌وپرورش، انتقال فرهنگ انقلاب اسلامی به نسل نوجوان و جوان کشور هست و ما با دقت به شرایط سخت و پیچیده فرهنگی، کار دشواری پیش رو داریم و به شدت به کمک وب سايت ملی نیازمندیم.

بطحایی با اشاره به وجود ۱۲۰ هزار مدرسه درون کشور، ۵۲۰ هزار کلاس درس و قریب به یک‌میلیون نیروی انسانی شاغل درون وزارت آموزش‌وپرورش افزود: ما و تمامي همکارانمان درون وزارت آموزش‌وپرورش درون تلاش هستیم تا مشکلاتمان کمتر شود و بر همین پايه از وب سايت ملی درخواست می‌کنیم تا ما را درون این مسیر یاری کند.

وزیر آموزش‌وپرورش درون ادامه به تأکیدات رهبر معظم انقلاب مبنی بر توقف اجرای سند ۲۰۳۰ اشاره و تأکید کرد: برخی عنوان کردند که بعضی از ابعاد سند ۲۰۳۰ درون برخی از مدارس کشور درون حال اجراست. ما بلافاصله این موضوع را با جدیت دنبال کردیم که چنین اتفاقی درون سیستم آموزش‌وپرورش کشور نیفتد.

گفتنی هست؛ درون این نشست تنی چند از معاونان و مدیران ارشد وزارت آموزش و پروش و سازمان صدا و سیما نظرات و دیدگاه‌های خود را برای افزایش همکاری ها و تعامل بیشتر ارائه کردند.

 

انتهای پیام/


مطالب پیشنهادی