تاثیرگذاری مسابقه «پایان یک داعش» درون بعد بین المللی قابل انکار نیست - خبري سینمای ایران و جهان
۳۰ام اردیبهشت ۱۳۹۷ فیلم

سینماپرس: یکی از اعضای هیات داوران مسابقه «پایان یک داعش»، تاثیرگذاری رویدادهایی از این دست درون عرصه جهانی را قابل دقت دانست.

به گفته سینماپرس، مسعود نجابتی مدیر گروه تجسمی بنیاد روایت فتح و یکی از اعضای هیات داوران مسابقه «پایان یک داعش» درباره ابعاد بین المللی برگزاری مسابقه «پایان یک داعش»   و تاثیرات اين درون گفتگو با یک خبرگزاری بیان کرد: با دقت به سابقه ای که ما درون کاریکاتور و فعالیت های مرتبط با این موضوع داریم، من فکر می‌کنم تنها موردی که سبب عصبانیت تروریست‌ها می شود برگزاری نرم افزار هایی نظیر این مسابقه هست.

وی افزود: این موضوع درون نمایشگاه و مسابقه هولوکاست و ترامپیست آنقدر از نظر بین المللی صدا کرد که کار به جایی رسید که نتانیاهو با اوباما تماس گرفت و حضور هنرمندان را درون فراخوان مسابقه هولوکاست تحریم کردند.

نجابتی بیان کرد: حتی پیش از این درون مسابقات کارتون و کاریکاتور با موضوعات سیاسی شاهد بودیم که بسیاری از هنرمندان جهان از ترس‌شان با اسامی مستعار شرکت کردند.

وی که یکی از داوران اولین مسابقه «پایان یک داعش» بوده هست با اشاره به سابقه مسابقات قبلی مشابه و تاثیرگذاری آنها، تاکید کرد: مطمئنا تاثیرگذاری مسابقه «پایان یک داعش» درون بعد بین المللی قابل انکار نیست.

نجابتی درباره آثاری که به نمایشگاه راه یافتند، اعلام کرد: خیلی از هنرمندان حرفه ای درون حوزه کارتون و کاریکاتور درون این مسابقه شرکت کردند و این مساله به دلیل سابقه مسعود شجاعی طباطبایی و اعتبارش دور از انتظار و تصور ما نبود.

مدیر گروه تجسمی بنیاد روایت فتح درون پایان اعلام کرد: درون این نمایشگاه شاهد حضور آثاری با عیار بالا و بسیار حرفه ای هستیم و درون عین حال، شاهد حضور جوانانی هستیم که جديد پا به عرصه کاریکاتور گذاشته اند.

نمایشگاه آثار مسابقه «پایان یک داعش» درون گالری های عالی و خانه عکاسان حوزه هنری برپاست و مراسم اختتامیه و معرفی برگزیدگان این مسابقه ۱۲ خرداد ماه برگزار می شود.

این مسابقه به همت مرکز تجسمی حوزه هنری و گروه هنرهای تجسمی روایت فتح برگزار شده هست. مسابقه بین‌المللی «پایان یک داعش» تا اسفند سال ۹۶ درون جریان بود و طی اين تعداد ۲۱۲۰ اثر از ۸۷۰ شرکت کننده از ۶۴ کشور جهان به دبیرخانه این مسابقه رسید و آثار برگزیده توسط هیاتی متشکل از داوران ایرانی و خارجی گزينش شدند و درون حال حاضر نمایشگاه این آثار برپاست.


مطالب پیشنهادی