«به وقت شام» درباره جنبه انسانی حضور ایران درون سوریه هست/ ضبط صحنه سربریدن درون فیلم
۱۸ام بهمن ۱۳۹۶ فیلم


تدوینگر فیلم «به وقت شام» درون نرم افزار «سینما دو»، توضیحاتی درباره همکاری با ابراهیم حاتمی کیا و ویژگی‌های فیلم او ارائه کرد.

به گفته سینماخبرمهرداد خوشبخت تدوینگر و کارگردان سینما و تلویزیون درون گفتگو با نرم افزار «سینما دو» با اجرا و سردبیری حامد عنقا، درباره فیلم سینمایی «به وقت شام» ساخته ابراهیم حاتمی کیا اعلام کرد: این فیلم مستقیما به موضوع نبرد ایران درون سوریه نمی‌پردازد و جذابیت فیلم به این هست که به جنبه‌های انسانی که بابت اين درون سوریه حضور پیدا کردیم، اشاره دارد.

 

وی افزود: «به وقت شام» درباره خلبان‌های ایرانی هست که از طریق آسمان برای مردمی که درون سوریه درون محاصره هستند آذوقه میفرستند و داعش نمی‌خواهد این اتفاق بیافتد. به نظرم این هوشمندی آقای حاتمی کیا هست که خواسته از این جنبه وارد شود و از خشونت دوری کند.

 

تدوینگر و کارگردان بخش دوم «به وقت شام» اشاره کرد: فیلم درون نسخه اول بیش از دو هزار و ۴۰۰ پلان بود، ولي بعد با حضور ابراهیم حاتمی کیا اين را اصلاح کردیم و فیلم به مرز اکران رسید. هر چند که هنوز هم از فیلم‌های دیگر پلان بیشتری دارد، زیرا اساسا یک فیلم حادثه‌ای از یک فیلم خانوادگی و درام ریتم تندتر و درون نتیجه پلان بیشتری دارد.

 

خوشبخت ضمن اشاره به اینکه درون فیلم «به وقت شام» از جلوه‌های ویژه زیادی دسترس کرده هست، اظهار کرد: درون مجموع فیلم شلوغی را درون سر صحنه از نظر تعداد هنر ور و پلان‌های گرفته شده شاهد هستیم.

 

این کارگردان سینما با اشاره به کشته‌های زیادی که درون فیلم وجود دارد، عنوان کرد: حاتمی کیا علیرغم میل باطنی اش معتقد بود، چون فیلم درباره داعش هست اگر به این مسئله نپردازیم، باور پذیر نخواهد بود. یک صحنه سر بریدن درون فیلم وجود دارد که صحنه معروف پالمیرا شهر باستانی نزدیک تدمر درون سوریه هست و این مستند‌ترین صحنه فیلم هست، زیرا درون واقعیت اتفاق افتاده هست.

 

وی بیان کرد: کلیت فیلم درباره سوریه و اتفاقاتی هست که درون اين کشور می‌افتد، ولي قصه خیالی هست. یکی از مزایای فیلم این هست که به جنبه انسانی حضور ایران درون سوریه پرداخته هست.

 

خوشبخت درون پایان درباره حاتمی کیا اظهار کرد: ابراهیم حاتمی کیا کارگردان بزرگ سینمای ایران هست. اگر ۲۰ فیلم برتر تاریخ سینمای ایران را بشماریم، قطعا از فیلم‌های حاتمی کیا درون این ۲۰ فیلم وجود دارد و هر کسی دوست دارد با شیوه کار حاتمی کیا آشنا شود. من هم این را دوست داشتم.

 

گفتنی هست؛ «سینما دو» با اجرا و سردبیری حامد عنقا درون شب‌های برگزاری جشنواره فیلم فجر هر شب ساعت ۲۳:۳۰ از شبکه دو سیما روی آنتن می‌رود.

 

 

انتهای پیام/


مطالب پیشنهادی