بازار داغ اجراهای نمایشی برای دستفروشان/ توهم صندلی‌های فروخته شده درون سایت فروش بلیت جشنواره!
۱ام بهمن ۱۳۹۶ فیلم


با اینکه قبل از اجرای نمایش «اتاق ورونیکا» با مراجعه به سایت فروش بلیت جشنواره تئاتر فجر، بلیت‌ها فروخته شده بود؛ ولي …

به گفته سینماخبربر خلاف استقبال پر شوری که درون روزهای گذشته از نمایش‌های سالن حافظ شد، درون سومین شب از اجراهای صحنه‌ای سی و ششمین جشنواره تئاتر فجر «اتاق ورونیکا» با صندلی‌های خالی و حضور تماشاگران انگشت شمار به اجرا درآمد.

با اینکه تا قبل از اجرای نمایش با مراجعه به سایت ایران نمایش، تمام بلیت‌ها فروخته شده بود؛ ولي خالی بودن صندلی‌ها درون ردیف‌های میانی و انتهایی سالن حین اجرای نمایش بسیار نمود داشت.

سالن حافظ که تا چند روز پیش درون میان سالن‌های پرجمعیت و گرم جشن گفتگوی تئاتر ایران قرار داشت، با وجود همزمانی اجراهای اين با دیگر نمایش‌های مجموعه تئاترشهر و ترافیک عصرگاهی تهران، موفقیت چندانی درون جذب مخاطب درون شب سوم جشنواره تئاتر فجر کسب نکرد. ولي به دلیل مقارن شدن اجراهای سالن حافظ با برگزاری اختتامیه سی و سومین جشنواره موسیقی فجر، جمعیت زیادی حوالی تالار وحدت، رودکی و حافظ دیده می‌شد که تمامي از مهمانان و خبرنگاران جشنواره موسیقی فجر بودند، نه تماشاگران نمایش «اتاق ورونیکا».

ولي «اتاق ورونیکا» نمایشی هست که مرزهای عقلانیت را دریده و به جنون می‌رسد. ترس‌ها و لبخندها، اشک‌های آمیخته شده با جیغ و فریاد تمامي نشان از ژانر جنایی و معمایی داستان اتاق ورونیکا داشت.

نمایشنامه «اتاق ورونیکا» نوشته آیرا لوین، نمایش‌نامه نویس آمریکایی هست که تا امروز با کارگردانی حسین اکبرپور با بازیگران مختلفی به اجرا درآمده هست و شب گذشته بازیگرانی چون منیره آلاداغی، بهراد عرفانی، محمد جهان‌پا و کیانا حسینی بیناباج به ایفای نقش پرداختند.

نکات جالب و حائز اهمیت این نمایش گریم های ملموس، صداسازی و موسیقی های درست و همچنین نورپردازی براساس ژانر جنایی و معمایی بود که با وجود طولانی بودن، اجرای نمایش را برای تماشاگران کوتاه می‌کرد.

مجموعه فرهنگی هنری تئاتر شهر و بازار گرم دستفروشان

یکی از سالن هایی که هرساله پرجنب و جوش تر از تماشاخانه های دیگر مورد استقبال مخاطبان هنر نمایش قرار می‌گیرد، مجموعه فرهنگی هنری تئاتر شهر هست. مجموعه‌ای که خاستگاه اجراهای نمایشی هست. این شب‌ها نظر هر رهگذری درون چهار راه ولیعصر (عج) را به خود جلب می‌کند و همین سبب می‌شود تا مردم بیشتری به سمت پارک دانشجو و یا سالن‌های اجرا کشیده شوند. ولي درون این زمان جیب دستفروشان و یا کودکان کاری که درون محوطه تئاتر شهر مشغول هستند را نمی توان نادیده گرفت و کار و کاسبی برای دستفروشان پارک دانشجو رونق بیشتری دارد.

ولي باز نمی شود از حضور دانشجویان، هنرمندان و اهالی هنر نمایش و سینما چشم پوشید و همچنان سالن قشقایی با اجرای نمایش «مانوس» به کارگردانی نازنین سهامی زاده با استقبال خوب مخاطبان مواجه بود.

 

انتهای پیام/


مطالب پیشنهادی