اوف بر ژورنالیست زرد! - خبري سینمای ایران و جهان
۲۴ام بهمن ۱۳۹۶ فیلم

سینماپرس: غیر از این هست که فیلم‌های اکثر روشنفکران من‌جمله آقای فرهادی با کمک سینما سفارت تأمین می‌شود و همیشه به لطف دوستان حاشیه نشین خلیج فارس و اروپایی مهیا می‌گردد؟

به گفته سینماپرس، کافه سینما که دژ نیمه ویران قادری هست و با آجرهای غربزدگی بنا شده هست درون واکنشی نسبت به سخنان حاتمی کیا گفته:

اف بر فیلمساز نفتی، که خودش را پشت نام دیگران پنهان می‌کند، و با وجود اين که فیلم‌اش درون این اوضاع با پول مردم ساخته شده، حاضر به اعلام رقم شفاف بودجه فیلم و دستمزد خودش نیست و تحمل نقد محصول سطح پایینی که ساخته را ندارد.


یک- حاتمی کیا که خودش می‌گوید ممنون اوج هست و آنجا را سرمایه‌گذار فیلمش معرفی کرده هست بنابراين پشت چه کسی پنهان شده هست؟


دو- چه کسی گفته که کافه سینما قرار هست تبیین کند که فیلم خوب و بد چیست؟ مگر قادری و دار و دسته‌اش که هر روز درون سینما ملت دنبالش راه می‌افتادند اساتید بلامنازع سینما هستند؟


سه- پول مردم دست سازمان اوج نیست، سازمان اوج توسط فعالیت‌های خود کسب درآمد می‌کند و کمک  سپاه که آنهم نزدیک به اکثریتش توسط خود این ارگان تامین می‌شود چون درون اقتصاد خود کفا هست.


ولي چهار- غیر از این هست که فیلم‌های اکثر روشنفکران من‌جمله آقای فرهادی با کمک سینما سفارت تأمین می‌شود و همیشه به لطف دوستان حاشیه نشین خلیج فارس و اروپایی مهیا می‌گردد؟ آیا فیلم عرق سرد که نه توسط مردم و نه منتقدان به جز روشنفکران مورد دقت قرار نگرفته هست فیلم ماندگار و ماندنی سینمای ایران و تجلی اراده ملی ما هست؟


راستی آقای قادری شما پول از کجا می‌گیرید که هر چند وقت یکبار به کشورهای خارجی می‌روید و فیلم‌های روز را درون سالن‌های فوق پیشرفته تماشا می‌کنید؟

*حمید صنیعی‌منش


مطالب پیشنهادی