امیدوارم با شجاعت هیأت داوران اتفاقات خوبی برای «فیلشاه» درون جشنواره بیفتد/ مخاطب هدف ما کودکان و نوجوانان هستند - خبري سینمای ایران و جهان
۱۴ام بهمن ۱۳۹۶ فیلم

سینماپرس: حامد جعفری تهیه کننده انیمیشن سینمایی «فیلشاه» که درون سی و ششمین جشنواره فیلم فجر حضور دارد اعلام کرد: جشنواره فیلم فجر بهار سینمای ایران هست و ما بسیار خوشحال هستیم که نتیجه تلاش های مان درون این جشنواره دیده می شود و امیدوارم با شجاعت و جسارت هیأت داوران اتفاقات خوبی برای «فیلشاه» درون جشنواره بیفتد.

تهیه کننده انیمیشن سینمایی «شاهزاده روم» درون گفتگو با خبرنگار سینماپرس افزود: اهمیت جشنواره فیلم فجر بر هیچ کس پوشیده نیست و ما هم به این اهمیت واقف بوده ایم و به همین دلیل برای حضور درون این رویداد سینمایی ثبت نام کردیم و با درایت اعضای هیأت گزينش درون بخش اصلی جشنواره حضور داریم.

وی درون پاسخ به این سوأل که فکر می کنید میزان استقبال منتقدان و اهالی وب سايت از این انیمیشن چگونه خواهد بود اظهار داشت: متأسفانه این مسأله ای هست که قابل پیش بینی نیست ولي ما تمامي تلاش مان را به کار گرفته ایم تا اثری درخور به سینمای کشور تحویل دهیم و امیدوارم که اهالی وب سايت و منتقدان از تماشای این اثر لذت ببرند.

جعفری خاطرنشان کرد: خوشبختانه ما پیش از این هم شاهد موفقیت هایی درون تیم مان بوده ایم به نحوی که «شاهزاده روم» توانست درون زمان اکرانش پرفروش ترین انیمیشن تاریخ سینمای ایران شود و منتقدان هم استقبال خوبی از اين داشتند. بنده معتقدم برای دیده شدن یک اثر درون ابتدا باید مخاطبان به درستی گزينش شوند و از سوی دیگر اين اثر از حداقل استانداردهای لازم و مکفی بهره مند باشد تا بتواند اقبال عمومی را به دست آورد. قطعاً اگر اثری استانداردهای لازم را نداشته باشد نمی تواند با استقبال مواجه شود و شکست خواهد خورد.

این تهیه کننده تأکید کرد: امیدوارم درون سینمای کشور بیش از پیش به انیمیشن بها داده شود؛ آثار انیمیشن باید هم سنگ با آثار سینمای داستانی و رئال فرصت برای دیده شدن و اکران داشته باشند و امیدوارم که بتوانیم شاهد این اتفاق باشیم.

جعفری درون پاسخ به این سوأل که آیا رقابت یک اثر انیمیشن و ۲ مستند درون کنار آثار داستانی نمی تواند سبب شود تا درون حق این آثار اجحافی درون داوری ها صورت بگیرد اعلام کرد:اتفاق حضور انیمیشن درون بخش اصلی جشنواره ها گاهی اوقات درون دنیا هم دیده شده؛ به عنوان مثال انیمیشن «دیو و دلبر» درون سال ۱۹۸۸ درون اسکار جایزه بهترین فیلم را از اين خود کرد. بنابراين «فیلشاه» هم می تواند درون جشنواره به عنوان بهترین شناخته شود.

این سینماگر افزود: ما باید به این نکته هم دقت کنیم که بخش زیادی از عوامل تولید یک اثر انیمیشن همان عوامل آثار داستانی و رئال سینما هستند و اگر درون این دوره جشنواره به کار دقت نشود انگیزه عوامل کار از بین می رود و شاید درون همکاری های بعدی با انیمیشن کمتر انرژی و وقت بگذارند و این اتفاق به ضرر سینمای مهم انیمیشن هست و می تواند سطح انیمیشن را به شدت دچار افت کند.

وی درون خاتمه این گفتگو متذکر شد: ما با تمام قدرت آمادگی رقابت با آثار رئال را داریم و امیدوارم که رقابتی عادلانه درون پیش داشته باشیم و «فیلشاه» فردای اختتامیه با دست پر بیرون بیاید؛ «فیلشاه» یک قصه تاریخی هست و درون زمان اکران غافلگیری برای مخاطب دارد. اولویت اول ما مخاطبان کودک و نوجوان هستند. فضای سینمای ایران نشان می‌دهد آثار انیمیشن درون میان ۱۵۰ تولید رئال هر ساله به نوعی فراموش شده اند. بنابراین ما برای جذب مخاطبان اصلی این ژانر یعنی کودکان و نوجوانان به سینما تلاش کرده ایم بهترین کیفیت را درون «فیلشاه» ارائه کنیم.

گفتنی هست؛  داستان «فیلشاه» درون جنگلی درون آفریقا رقم می خورد. رئیس گله فیل‌ها صاحب فرزندی می‌شود که تمامي انتظار دارند جانشین رئیس گله باشد، ولي برخلاف تصور تمامي «شادفیل» بسیار دست و پا چلفتی هست و هیکل گنده‌اش همیشه سبب تخریب و خرابکاری می‌شود… .


مطالب پیشنهادی