اعلام قیمت بلیت های جشنواره فیلم فجر/ حضور عوامل فیلم‌ها درون تمام ۱۲ سینمای جشنواره - خبري سینمای ایران و جهان
۳۰ام دی ۱۳۹۶ فیلم

به گفته سینماپرس، جلسه هماهنگی مدیران سینماهای جشنواره ملی فیلم فجر با حضور مسئولان امور سینماهای وزارت ارشاد و مدیران سینماهای نمایش‌ دهنده فیلم‌های جشنواره برگزار شد و مدیران سینماها از تجربیات و مشکلات پیش‌روی خود درون راه برگزاری جشنواره گفتند.

درون این جلسه محمدرضا فرجی مدیر کل سینمای حرفه‌ای با یادی از عبدالحمید جلیل‌زاده سینمادار فقید، اعلام کرد: کار سنگین و سختی هست که از بین ۲۲ سالن ۱۲ سالن را برای جشنواره گزينش کنیم. برخی از صاحبان سینماهایی که سال‌های گذشته درون جشنواره حضور داشتند امسال گله ‌مندند که باید یادآوری کنم امسال تنها ۲۴ فیلم برای نمایش درون سینماهای مردمی جشنواره درون نظر گرفته شده بنابراين ما ناگزیر هستیم تا تعداد سینماها و صندلی‌ها را هم محدودتر کنیم.

وی با اشاره به ازدحام‌هایی که به طور معمول درون ایام جشنواره صورت می‌گیرد، تأکید کرد: دهه فجر، مقطعی هست که باید درون اين ارزش‌های انقلاب حفظ شود و ما نیز باید تا جایی که توان داریم درون خدمت جشنواره باشیم. همانطور که مقام معظم رهبری تاکید کرده‌اند، اخلاق‌مداری برای مسئولان لازم هست و سینماداران درون موقعیت‌های شلوغ جشنواره باید با حوصله و صبر با مخاطبان رفتار کنند و به احترام ایام فجر، به مردم خدمت‌رسانی کنند.

فرجی درون بخش دیگری از صحبت‌های خود درون جمع مدیران سینمایی اعلام کرد: تأکیدی که دبیر جشنواره دارد این هست که سینماها از هر لحاظ آماده میزبانی از مردم باشند. کارشناسان ما نیز بازرسی‌هایی درون این زمینه داشته‌اند و طبق گفته‌هایی که به ما داده‌اند، مطلع شده‌ایم که سینماها آماده‌سازی‌های لازم را انجام داده‌اند. از صاحبان سینماها درخواست داریم که اين دو درصد سهم گیشه را که برایشان درون نظر گرفته شده حفظ کنند. امسال باید تعداد بلیت‌ها که برای گیشه درون نظر گرفته شده حفظ شود و نباید این سهم فروخته شود، باید بر توزیع بلیت‌ها سانس به سانس نظارت کرد تا حقوق مردم از بین نرود.

وی درون مورد سانس‌های فوق‌العاده جشنواره اعلام کرد: مشکلی برای سانس‌های فوق العاده نخواهیم داشت. سانس‌ها مشخص هستند که از ساعت ۱۵ تا ۲۳ ادامه دارند، به طور متوسط درون روز، هر سینما ۴ سانس خواهد داشت که سانس‌های اول و آخر تکراری هستند و درون مورد هر فیلمی که نیاز به سانس فوق‌العاده داشته باشد، ما قطعا همکاری خواهیم کرد.

این مدیر سینمایی درون مورد قیمت بلیت‌های جشنواره سی و ششم اعلام کرد: قیمت بلیت درون سالن‌های سینمایی راگا، کیان و تماشا به صورت سری هشت هزار تومان و به صورت تک ۱۰ هزار تومان خواهد بود، قیمت بلیت درون سایر سینماها نیز به صورت سری ۱۲ هزار تومان و به صورت تکی ۱۵ هزار تومان درون نظر گرفته شده هست.

درون بخش دیگری از این جلسه مسعود نجفی مدیر روابط عمومی سی و ششمین جشنواره ملی فیلم فجر، اعلام کرد: امسال با دقت به اینکه کاخ مردمی برای جشنواره درون نظر گرفته نشده هست، قرار هست عوامل فیلم‌ها درون تمام ۱۲ سینمای جشنواره حضور پیدا کنند. معرفی فیلم‌ها به طور کامل نرم افزار ریزی شده و قرار بر این هست که هنرمندان، فیلم‌های خود را حداقل درون یک سانس کنار مردم ببینند. همچنین درون این روزها عکاسان و نمایندگان روابط عمومی جشنواره نیز درون سالن‌ها حضور خواهند داشت. از سال گذشته سعی شد فعالیت سینماهای میزبان جشنواره منعکس شود و ما هم به صورت تصویری و کامل این فعالیت را منعکس کردیم. امسال هم قرار بر این هست که هر روز آماری از سینماها داشته باشیم. جدول معرفی و نمایش فیلم‌ها نیز درون قطع پالتویی برای مخاطبان ایام جشنواره درون نظر گرفته شده هست که درون سالن‌های سینما توزیع خواهد شد.

وی درون جمع مدیران سینماها با اشاره به رأی‌گیری از مردم درون سینماهای جشنواره درون مورد نحوه اخذ آرای مردمی، یادآور شد: اپلیکیشنی برای این کار درون نظر گرفته شده هست که مردم می‌توانند با کدی که روی بلیت درج شده و اطلاعاتی که توسط تیزر ابتدای هر فیلم به مخاطبان می‌دهد، ۵ رأی داشته باشند و امسال برای تمامي سینماها امکان اخذ رأی مردمی وجود دارد.

جلسه هماهنگی مدیران سینماهای جشنواره فیلم فجر با حضور مرادی مسئول امور سینماها، حمیدرضا رضوی (چهارسو)، علی پورابراهیم (جوان)، علی هیربد (فرهنگ)، حسین کشاری (استقلال)، فرجام آژیر (راگا)، میلاد مالکی (کوروش)، محمد قاصداشرفی (ماندانا)، موسی خانی (اریکه ایرانیان)، رضا سعیدی‌پور (آزادی)، محمد قنبری (مگامال)، مجید فولادوند (کیان)، مسعود نجفی (تماشا) برگزار شد.

سی و ششمین جشنواره ملی فیلم فجر از ۱۲ تا ۲۲ بهمن ماه ۱۳۹۶ به دبیری ابراهیم داروغه‌زاده برگزار خواهد شد.

*مهر


مطالب پیشنهادی