اجرای نرم افزار سینمایی زیر سایه «ستاره مربع»ها - تلویزیون - نيوز و گفته - iCinema
۱۳ام بهمن ۱۳۹۶ فیلم

آی سینما: درون حالی که کمتر از یک هفته از معرفی مهران مدیری به عنوان مجری نرم افزار سینمایی «هفت» درون روزهای جشنواره فیلم فجر می‌گذشت، ناگهان به شکل غیررسمی اعلام شد که او از اجرای این نرم افزار انصراف داده و رضا رشیدپور مجری تمامي فن حریف این روزهای تلویزیون قرار هست ویژه نرم افزار «هفت» را درون جشنواره اجرا کند. تمامي فکر می‌کردند مدیری خیلی زود به سرنوشت جیرانی، گبرلو و افخمی دچار می‌شود، ولي ظاهرا او اسیر پدیده دیگری شد.

درون حدود یک سالی که از تعطیلی نرم افزار «هفت» با اجرای بهروز افخمی می‌گذرد، اسامی مختلفی به عنوان مجری این نرم افزار شنیده می‌شد ولي تمامي گزینه‌ها تک تک انگار به تیر غیب دچار شدند. هرچند که با دقت به وضعیت متزلزل مجریان سابق این نرم افزار، بتوان از بخت و اقبال بلند این چهره‌های ناکام درون اجرای نرم افزار یاد کرد.

«هفت» قرار بود «نود سینمایی» باشد، ولي سینما و سینماگران از یک سو و مدیریت تلویزیون از سوی دیگر ظرفیت چالش نداشتند. آنچه امروز از برند «هفت» باقی مانده، یک بچه سرراهی‌ست که اسپانسرها برایش تصمیم می‌گیرند. این بار اسپانسرهای از نوع «ستاره مربعی»! از این لحاظ «هفت» نه تنها شبیه «نود» نشد، که بر تصوير مسیر سایر نرم افزار‌های فوتبالی تلویزیون را رفت. شاید حتی باید منتظر نماینده اسپانسر درون میانه اجراهای رشیدپور باشیم که بیاید و از تماشاگران بخواهد پیامک بزنند و کد ستاره فلان مربع را وارد کنند.

درون میانه رقابتی که درون هفته‌های گذشته بین مدیری و رشیدپور وجود داشت، شنیده می‌شد مدیری به واسطه پشتیبانی اسپانسری که اخیرا به حامی ثابت او و نرم افزار‌اش درون شبکه نسیم تبدیل شده، برنده شد. ولي حالا به نظر می‌رسد مجهول‌های جدیدی به معادله وارد شده هست. گفته‌های یکی دو روز اخیر علیه مدیری درون برخی وب سايت‌ها و صحبت‌های سربسته یک مقام مسئول درون ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی درباره «یک مجری مشهور تلویزیون» که بدهکار موسسات اعتباری‌ست و همزمانی این تحولات با تغییر مجری «هفت» می‌تواند سرنخی از این مجهول‌های جدید به دست بدهد.

هرچند که به نظر می‌رسد این حرف‌ها و ادعاهای سربسته به جایی نرسد و رشیدپور و مدیری درون نرم افزار‌های «حالا خورشید» و «دورهمی» به سرگرم کردن مخاطبان باقی‌مانده تلویزیون ادامه دهند. آنچه واضح هست، وضعیت مالی و کیفی نرم افزار‌سازی درون تلویزیون هست که روز به روز بیشتر به اسپانسرهای خاص مجال دخالت می‌دهد.

بی‌ رودربایستی نه مدیری و نه رشیدپور گزینه‌های خوب و درستی برای اجرای یک نرم افزار جدی سینمایی نیستند. هردو هرچند حضور گهگاه درون سینما داشته‌اند ولي درون تمامي این سال‌ها دغدغه‌های دیگری داشته‌اند و هرچند شومن‌های متفاوتی هستند، درون عدم تسلط به مسائل واقعی و درونی سینمای ایران مشترک‌اند. رشیدپور که درون تجربه اخیر «مصاحبه چالشی» خود مقابل رئیس جمهور اسیر «جسارتا»های معمول شد و حالا باید دید با اجرای «هفت» قرار هست چه کند.

 

۹۴۱۰


مطالب پیشنهادی