آهنگساز جهانی، موسیقی فیلم پیمان معادی را ساخت
۵ام بهمن ۱۳۹۶ فیلم


النی کاریندرو بعد از همکاری با بزرگان سینمای جهان، موسیقی فیلم «بمب، یک عاشقانه» به کارگردانی پیمان معادی را درون یونان ساخت.

به گفته سینماخبرپیمان معادی به همراه احسان رسول‌اف تهیه‌کننده فیلم «بمب، یک عاشقانه» این روزها درون یونان به سر می‌برند تا از ساخت موسیقی النی کاریندرو برای فیلم، رونمایی کنند.

این آهنگساز که برای اکثر آثار تئو آنجلوپولس موسیقی ساخته هست، با کارگردانان مطرحی چون کریس مارکر، جولس داسین، ماگارت فن تروتا همکاری داشته هست.

پیمان معادی درباره دلیل گزينش کاریندرو اعلام کرد: ساخته‌های النی فراتر از عرف موسیقی متن درون سینماست و ذهن زیبا و درخشان وی، روحی عمیق را از پهنای کلام موسیقی‌اش به فیلم منتقل می‌کند. وی آهنگساز شگفت‌انگیزی هست و علاوه بر ساخت موسیقی، حدود ۱۸ فیلمنامه فیلم بلند، ۱۳ نمایشنامه و ۱۰ فیلمنامه سریال تلویزیونی، درون کارنامه‌اش به چشم می‌خورد که نشان از چند وجهی بودن او دارد.

النی کاریندور نیز درون نامه‌ای بعد از تماشای فیلم «بمب، یک عاشقانه» برای پیمان معادی نوشته هست: «پیمان عزیز، با دیدن فیلمت عمیقاً تحت‌تاثیر قرار گرفتم و هرچه می‌گذرد بیش از پیش دلبسته‌اش می‌شوم. ایده و متنت و حلقه‌های درهم تنیده‌ داستانت، بی‌اندازه قوی و انسانی‌اند. زیبایی سکانس‌ها و حقیقت شرایط جغرافیای تو! و این ایده‌ کلی عشق درون زیر بمباران که چطور بر زندگی هرروزه‌ آدم‌ها تاثیر می‌گذارد…!»

این آهنگساز درون ادامه نوشته هست: «سکانس‌های فیلمت حیرت‌ انگیزند، تک‌تک‌شان و اوج آنها درون آخرین صحنه‌ بمباران با اين فیلمبرداری بی‌نظیر. حتم دارم کشورت به تو خواهد بالید چرا که فیلمت برداشت مردم دنیا را از ایران تغییر و بسط خواهد داد.»

گفتنی هست؛ فیلم «بمب، یک عاشقانه» دومین ساخته بلند پیمان معادی بعد از «برف روی کاج‌ها» هست که علاوه بر کارگردانی، به عنوان بازیگر این فیلم هم جلوی دوربین رفته هست. همچنین محمود کلاری علاوه بر مدیریت فیلمبرداری درون یکی از نقش‌های فرعی فیلم بازی کرده هست.

درون این فیلم پیمان معادی، لیلا حاتمی، حبیب رضایی، سیامک انصاری، سیامک صفری، بهادر مالکی‌پور، رامین پورایمان، معصومه قاسمی‌پور، صبا گرگین‌پور، شهروز آقایی‌پور جلوی دوربین رفته‌اند.

تدوین این فیلم توسط بهرام دهقانی انجام شده هست و طراحی صحنه و دکور به عهده محسن شاه‌ابراهیمی هست. همچنین ایرج شهزادی صدابردار و صداگذار کار هست و مهرداد میرکیانی درون بخش طراحی گریم با معادی همکاری کرده هست.

انتهای پیام/


مطالب پیشنهادی